Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Kolarstwo powróci do Rzeszowa. Odbędzie się Orlen Wyścig Narodowy 2020

Dodano: 07.11.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Rzeszów będzie gospodarzem kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów w 2020 roku. Zawody odbędą się 29-30 sierpnia i będą finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.

„Tegoroczny Orlen Wyścig Narodów pokazał wielki potencjał rywalizacji reprezentacji narodowych. To z jednej strony nawiązanie do czasów, w których polscy kibice mogli dopingować kolarzy w biało-czerwonych koszulkach, z drugiej odkrywanie przyszłych gwiazd zawodowego peletonu. Ten wyścig pokazuje żywiołową i pełną emocji stronę kolarstwa. Cieszę się, że w przyszłym roku wspólnie z firmą PKN Orlen będziemy mogli zaprosić wszystkich kibiców kolarstwa do Rzeszowa. Jestem przekonany, że po udanym debiucie wyścigu w gronie UCI Nations Cup U23 będziemy świadkami jeszcze ciekawszej walki najlepszych młodych kolarzy z całego świata” – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

OrlenWyścig Narodów po raz pierwszy został rozegrany w 2019 roku jako jeden z wyścigów UCI Nations CUP U23 – cyklu dla najbardziej utalentowanych młodych kolarzy. Cechą charakterystyczną tych wyścigów jest rywalizacja w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie się składał z dwóch etapów: jazdy drużynowej na czas i wyścigu ze startu wspólnego, a zawodnicy będą walczyć w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.
Reklama
„Po raz kolejny będziemy mieli okazję wspierać jedną z ciekawszych imprez kolarskich w Polsce. Dla PKN Orlen, poza korzyściami biznesowymi, które niesie za sobą sponsoring sportu zaangażowanie w kolarstwo ma też wymiar społeczny. W ten sposób dajemy szansę młodym i utalentowanym sportowcom na udział w prestiżowej imprezie i potwierdzenie swoich umiejętności” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

W 2020 roku w ramach UCI Nations Cup U23 odbędzie się sześć wyścigów, między innymi Gent – Wevelgem w Belgii, Wyścig Pokoju w Czechach i Tour de l’Avenir we Francji. Orlen Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie nie tylko finałową imprezą cyklu, ale także ważnym sprawdzianem przed imprezami mistrzowskimi. Mistrzostwa Europy odbędą się 9-13 września we Włoszech (Trentino), a mistrzostwa świata 20-27 września w Szwajcarii (Aigle, Martigny).

Wyścigi należące do UCI Nations Cup U23 cieszą się dużym prestiżem i uznaniem. Młodzi zwycięzcy często odgrywają później główne role w zawodowym peletonie. W wyścigach tego cyklu startowali między innymi Tom Dumoulin, Fernando Gaviria, czy Nairo Quintana, dziś uznawani za gwiazdy światowego kolarstwa.  Na sam koniec przypomnijmy, że ostatnim razem kolarski świat zawitał w Rzeszowie w ramach wyścigu Tour de Pologne w 2017 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Rzeszów

Autobusy komunikacji miejskiej dowiozą na KultURalia. ZTM uruchamia dodatkowe kursy

RZESZÓW. W związku KultURaliami, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nową placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. „Zatoka” to nowa placówka, która będzie służyć dzieciom i młodzieży. Tu będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania pod okiem doświadczonych wychowawców.

Reklama