Rzeszów - Sobota, 08.08.2026
Reklama

Kolejna akcja policji na ulicach Rzeszowa. Na celowniku hulajnogi elektryczne

Dodano: 04.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek, 3 sierpnia 2026 roku, rzeszowscy policjanci przeprowadzili ponad 30 kontroli osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Działania miały związek ze spotkaniem młodych użytkowników tych pojazdów, którzy — według policji — ponownie próbowali zorganizować nielegalny przejazd ulicami miasta.

Uczestnicy zaczęli gromadzić się w rejonie centrum kulturalno-handlowego Millenium Hall. Część z nich przeniosła się następnie na Rzeszowskie Bulwary. Łącznie, w mniejszych i większych grupach, zebrało się kilkadziesiąt osób.

Aby zapobiec niebezpiecznym zachowaniom i nielegalnemu przejazdowi, policja podjęła działania kontrolne i zabezpieczające. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy miejskiej i wojewódzkiej, policjanci Oddziału Prewencji Policji oraz pionu kryminalnego.

Mundurowi wylegitymowali 31 użytkowników hulajnóg i ujawnili 19 wykroczeń. Mandatami ukarano 14 osób, a pięć pouczono. Ośmioro nieletnich odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie przypomina, że zdarzenia drogowe z udziałem hulajnóg elektrycznych mogą mieć tragiczne konsekwencje. Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów, aby rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznej jazdy i sprawdzali, czy korzystają one z hulajnóg zgodnie z przepisami.

Po drogach publicznych hulajnogą elektryczną mogą poruszać się osoby, które ukończyły 13 lat i posiadają kartę rowerową lub odpowiednie prawo jazdy. Pojazdem może jechać tylko jedna osoba. Zabronione jest przewożenie pasażerów, zwierząt oraz przedmiotów.

Kierujący powinien korzystać przede wszystkim z drogi dla rowerów, z maksymalną prędkością 20 km/h. Jazda jezdnią jest dozwolona jedynie wtedy, gdy nie ma drogi rowerowej, a na danym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Reklama

Czytaj również

Policyjna akcja na ulicach Rzeszowa. Skontrolowano 70 pojazdów

RZESZÓW. „Cichy Rzeszów” – pod takim hasłem rzeszowscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było wyeliminowanie z ruch...

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Reklama