Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

Dodano:

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców świadczących usługi przewozu osób na aplikację. Działania były prowadzone wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Graniczną i Krajową Administracją Skarbową.

Policyjna akcja została przeprowadzona na drogach Rzeszowa w piątek w godzinach popołudniowo-nocnych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy taksówek na aplikację posiadają stosowne zezwolenia na przewóz osób i wykonywanie usług. Mundurowi badali także stan trzeźwości kierujących oraz weryfikowali stan techniczny samochodów. 

Łącznie skontrolowano 40 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 7 wykroczeń. Czterech kierujących ukarano mandatami, głównie za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Wobec trzech pozostałych kierowców zastosowano pouczenie. Trzem kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne. Wszyscy kierujący byli trzeźwi i posiadali licencję przewoźnika.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Rzeszów

Rzeszów dołącza do miast dochodzących roszczeń w związku z nowym prawem oświatowym

RZESZÓW. Sławomir Gołąb: "Samorządy zostały zmuszone do poniesienia kosztów, za które rząd nie chce przekazać środków finansowych"

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Reklama