Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Kolejne przystanki autobusowe będą modernizowane

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 77 kolejnych przystanków autobusowych zostanie przebudowanych w Rzeszowie. Staną przy nich nowe wiaty z podświetlanym rozkładem jazdy. Nowa nawierzchnia zatoczek będzie betonowa, odporna na powstawanie kolein. 

Przetarg na realizację IV etapu modernizacji przystanków został rozstrzygnięty. Zgłosiły się do niego dwie firmy, które zaoferowały wykonanie prac za 16,8 i 36,4 mln zł. Inwestycję, dofinansowaną przez Unię Europejską, wykona pierwsza z nich.

Zakłada ona przebudowę 77 przystanków. Nowe, przeszklone wiaty będą wykonane według projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Mają być lakierowane na szaro i pomarańczowo, wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat.

Przystanki zostaną wymienione m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego. Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy. 
Reklama
Wcześniej, w dwóch etapach Zarząd Transportu Miejskiego zmodernizował 176 przystanków. Trzeci etap, który jest aktualnie realizowany, to wymiana kolejnych 55 wiat. Modernizowane są także zatoki autobusowe, na których asfalt jest zastępowany specjalnym betonem odpornym na powstawanie kolein. Przystanki są przebudowywane m.in. na ul. Krakowskiej. Ten etap obejmuje ponadto ul. Kilara, Kopisto, Lubelską, Lwowską, Ofiar Katynia, Warszawską, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpacką i Rejtana. Prace z III i IV etapu potrwają do 2023 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Reklama