Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

Dodano: 01.03.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę. Zabrały wszystko, co od czwartku podarowali Ukraińcom Rzeszowianie.

- Mieszkańcy Rzeszowa po raz kolejny pokazali, że są wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach. Bardzo szybko zebraliśmy mnóstwo rzeczy, o które apelowali nasi ukraińscy przyjaciele. W pomoc jest zaangażowanych mnóstwo ludzi, jestem dumny i wzruszony kiedy to obserwuję – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wczoraj wieczorem spod hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu wyjechały cztery tiry wypełnione darami. Pojechały głównie do Iwano - Frankiwska oraz w rejon obwodu lwowskiego. Zabrały wszystko, co udało się do tej pory zebrać w punktach na terenie miasta.

Jak informują przedstawiciele ukraińskich miast, w tej chwili najbardziej potrzebne są: opatrunki, apteczki, śpiwory, materace, karimaty, koce, latarki, baterie, powerbanki, ładowarki, pieluszki, środki higieniczne i generatory prądu. Pełną, na bieżąco aktualizacowaną listę potrzebnych produktów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa w zakładce "Rzeszów dla Ukrainy/Zbiórka darów". 
Reklama
Dary można przynosić do filii Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Zespołu Szkół Gospodarczych. Punkty działają codziennie, są otwarte w godzinach 12:00 - 20:00. Potrzebujące osoby z Ukrainy, w każdym w tych punktów mogą bezpłatnie odebrać zgromadzone tam dary - codziennie w godzinach 13:00 – 19:00. Na miejscu wystarczy wylegitymować się paszportem.


 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. 

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Rzeszów

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

Rzeszów

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Reklama