Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

Dodano: 27.11.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Czwarty etap rozbudowy i przebudowy zatok autobusowych na terenie Rzeszowa dobiega końca. Inwestycję realizuje Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Wykonawcą robót jest Firma AJKWK Sp. z o.o. Sp. j. z Krasnego. Koszt inwestycji to blisko 17 mln zł.

W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych. - W chwili obecnej zakończono prace budowlane na 21 zatokach, z kolei na pozostałych 9 zatokach trwają zaawansowane prace budowlane – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Zadanie ma na celu przebudowę zatok autobusowych w taki sposób, aby ułatwić podróżnym, przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, korzystanie z komunikacji miejskiej. Z myślą o nich krawężniki są wymieniane na wklęsłe, a perony wyposażane w kostkę integracyjną.

Kolejny elementem IV etapu inwestycji jest montaż 77 wiat przystankowych. Nowe wiaty pojawiły się m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego.
Reklama
Nowe, przeszkolone wiaty, wykonywane są wg projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Zmodernizowane przystanki wyposażone zostaną w podświetlany rozkład jazdy oraz oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne.

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie rozpoczęła się w 2018 r. W ramach dwóch pierwszych etapów przebudowano 176 przystanków. Trzeci etap objął kolejnych 55 wiat.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Reklama