Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Czwarty etap rozbudowy i przebudowy zatok autobusowych na terenie Rzeszowa dobiega końca. Inwestycję realizuje Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Wykonawcą robót jest Firma AJKWK Sp. z o.o. Sp. j. z Krasnego. Koszt inwestycji to blisko 17 mln zł.

W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych. - W chwili obecnej zakończono prace budowlane na 21 zatokach, z kolei na pozostałych 9 zatokach trwają zaawansowane prace budowlane – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Zadanie ma na celu przebudowę zatok autobusowych w taki sposób, aby ułatwić podróżnym, przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, korzystanie z komunikacji miejskiej. Z myślą o nich krawężniki są wymieniane na wklęsłe, a perony wyposażane w kostkę integracyjną.

Kolejny elementem IV etapu inwestycji jest montaż 77 wiat przystankowych. Nowe wiaty pojawiły się m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego.
Reklama
Nowe, przeszkolone wiaty, wykonywane są wg projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Zmodernizowane przystanki wyposażone zostaną w podświetlany rozkład jazdy oraz oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne.

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie rozpoczęła się w 2018 r. W ramach dwóch pierwszych etapów przebudowano 176 przystanków. Trzeci etap objął kolejnych 55 wiat.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Rzeszów

Tragedia na torach w Trzcianie. 21-latek zginął na miejscu

TRZCIANA. 21-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 września 2024 roku. Uroczyste przekazanie władzy nastąpi na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu nowej kadencji.

Rzeszów

Obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. W czwartek ciężarówka MPGK zaparkuje m.in. na ulicach: Budziwojskiej i Podleśnej, Mazurskiej i w rejonie ul. ks. J. Stączka.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok nieznanej kobiety. Jej ciało znalazł przypadkowy przechodzień 11 kwietnia 2024 roku w zaroślach przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Jest ZRID dla rozbudowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Firma Strabag, która wybuduje drugą jezdnię drogi ekspresowej S19 na odcinku S19 Sokołów Małopolski – Jasionka może rozpocząć prace. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Reklama