Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta, a na niej radni rzeszowscy zajmą się m.in. projektem uchwały mówiącym, że placówki handlu detalicznego, zakłady usługowe mają funkcjonować od 05.00 do 24.00. Stacji paliw takie ograniczenie nie będzie obowiązywać.

Po wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na Śródmieściu po godz. 22.00, Ratusz przygotował kolejną kontrowersyjną uchwałę. Tym razem dotyczy ona całego Rzeszowa i związana jest z wszystkimi placówkami handlowymi na terenie miasta.

„Całodobowe sklepy to te, które sprzedają alkohol. Dochodziły do nas sygnały o awanturach i nieprzyjemnych sytuacjach w ich obrębie. W związku z tym uważamy, że handel po godz. 24.00 powinien być wstrzymany” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. Ograniczenie godzin otwarcia nie będzie dotyczył stacji paliw, hoteli, moteli, zajazdów, schronisk, placówek świadczących usługi drogowe, medyczne i parkingowe oraz kin, teatrów i filharmonii.

Zakłady gastronomiczne również działać będą bez ograniczeń. Przypominamy, że IX sesja Rady Miasta Rzeszowa odbędzie się 26 marca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto chce zamontować przy przystankach tzw. przysiadki dla osób starszych

RZESZÓW. O potrzebie montażu tzw. przysiadek apelował w jednej z interpelacji Witold Walawender.

Rzeszów

Policjanci z Rzeszowa pomogli w zlikwidowaniu kanału przewozowego tzw. „kropelek gwałtu”

RZESZÓW, POLSKA. Podejrzani mogli przemycić 335 ton narkotyku, wartego ponad 21 mln euro.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało mężczyzny. Dzień wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ustalili, że to 44-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej na moście Narutowicza. Czeka nas powtórka z rozrywki?

RZESZÓW. Znamy oferty wykonawców zainteresowanych budową kładki rowerowej na moście Narutowicza.

Rzeszów

Kierowca jadąc przez Boguchwałę zasłabł za kierownicą

BOGUCHWAŁA. Do zdarzenia doszło dzisiaj, kilka minut przed godziną 06.00.

Rzeszów

Ruszył przetarg na odbiór śmieci w 2020 i 2021 roku

RZESZÓW. Oferty wykonawców poznamy najwcześniej po 27 sierpnia br.

Rzeszów

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu.

Reklama