Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta, a na niej radni rzeszowscy zajmą się m.in. projektem uchwały mówiącym, że placówki handlu detalicznego, zakłady usługowe mają funkcjonować od 05.00 do 24.00. Stacji paliw takie ograniczenie nie będzie obowiązywać.

Po wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na Śródmieściu po godz. 22.00, Ratusz przygotował kolejną kontrowersyjną uchwałę. Tym razem dotyczy ona całego Rzeszowa i związana jest z wszystkimi placówkami handlowymi na terenie miasta.

„Całodobowe sklepy to te, które sprzedają alkohol. Dochodziły do nas sygnały o awanturach i nieprzyjemnych sytuacjach w ich obrębie. W związku z tym uważamy, że handel po godz. 24.00 powinien być wstrzymany” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. Ograniczenie godzin otwarcia nie będzie dotyczył stacji paliw, hoteli, moteli, zajazdów, schronisk, placówek świadczących usługi drogowe, medyczne i parkingowe oraz kin, teatrów i filharmonii.

Zakłady gastronomiczne również działać będą bez ograniczeń. Przypominamy, że IX sesja Rady Miasta Rzeszowa odbędzie się 26 marca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Negatywna opinia wojewody ws. przyłączenia do Rzeszowa ośmiu sołectw

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki na konferencji prasowej poinformowała o opinii wydanej względem poszerzenia granic Rzeszowa.

Rzeszów

Ratusz wciąż ma problemy ze znalezieniem wykonawcy remontu kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz ponownie unieważnia przetarg związany z remontem okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z dwoma firmami. Będą kolejne programy stażowe

RZESZÓW. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej.

Rzeszów

Co dalej z przebudową ronda Pobitno? Oferty na dokumentację projektową zbyt wysokie

RZESZÓW. Najtańsza oferta, przegotowana przez firmę z Warszawy, wynosi 1,4 mln zł.

Rzeszów

Ratusz pochwalił się nowymi „elektrykami” za ponad 350 tys. zł. Będą służyły do codziennej pracy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc: „Staramy się o to, żeby zachować ekologię, żeby nie zatruwać powietrza”.

Rzeszów

Pijany pieszy przebiegał przez jezdnie na al. Powstańców Warszawy. Potrącił go samochód

RZESZÓW. Pieszego potrąciła lancia, następnie w nią uderzył nadjeżdzający ford, po czym lancia wjechała w fiata pande.

Rzeszów

Trwa „odświeżanie” składu Asseco Resovii Rzeszów. Już czterech siatkarzy pożegnało się z zespołem

RZESZÓW. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie reprezentować rzeszowskiego klubu.

Reklama