Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

Dodano: 17.03.2022 r.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowy projekt nowego ogrodu kieszonkowego, który powstanie przy ul. Kurpiowskiej na osiedlu Pobitno. Ogród powstanie na terenie o powierzchni blisko 30 arów. Znajdą się w nim m.in. zadaszona pergola, siłownia plenerowa oraz ławki i parklety wypoczynkowe. Te elementy będą otoczone wielokolorowymi rabatami bylinowymi oraz dużymi drzewami. Posadzonych zostanie ponad 1300 roślin, w tym krzewy, byliny, trawy ozdobne i 38 drzew. Teren ogrodu rozświetlą lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Jeszcze w tym miesiącu miasto planuje ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej będzie gotowy latem.

W ubiegłym roku, decyzją prezydenta Konrada Fijołka powstały dwa ogrody kieszonkowe – w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta oraz Ustrzyckiej i Sanockiej. W tym roku, oprócz tego przy Kurpiowskiej w budżecie zaplanowane są kolejne, które powstaną m.in. przy al. Sikorskiego, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zderzyły się cztery samochody

RZESZÓW. Ranna została 33-letnia koboeta. 

Rzeszów

Wsparcie wymiany kotłów na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rusza kolejny nabór wniosków

RZESZÓW. 1 sierpnia rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. 

Rzeszów

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Rzeszów

60 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Ma powstać do 2025 roku

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki zyskało rządowe wsparcie w kwocie 60 mln zł. Prezydent Rzeszowa chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, na 120-lecie klubu CWKS Resovia.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Mieszkańcy zgłosili 150 projektów

RZESZÓW. 130 pomysłów zostało formalnie zaakceptowanych. Głosowanie rozpocznie się 5 września.

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Reklama