Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Kolejny przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego i jeszcze wyższe propozycje wykonawców

Dodano: 04.06.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego. Poznaliśmy oferty wykonawców, które są jeszcze większe niż poprzednie.

Pierwszy przetarg na roboty budowlane ruszył 20 lutego. 12 marca poznaliśmy oferty, natomiast 9 kwietnia zdecydowano o wyborze oferty firmy z Wiązownicy, która jedynie nieznacznie przekraczała próg finansowy wyznaczony przez miasto.
„Wykonawca, bez podania szczegółów, wycofał się z podpisania umowy” – informował wówczas Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Kolejny przetarg ruszył 14 maja i wychodzi na to, że czeka go los swojego poprzednika. Przypomnijmy, że Ratusz na rewitalizację parku planuje wydać 6,7 mln zł, natomiast podczas otwarcia ofert poznaliśmy propozycję dwóch firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa z ofertą na 7,9 mln zł oraz Strabag proponujący 11,8 mln zł.

Jak słyszymy w Ratuszu, aktualnie trwa analiza ofert i o ostatecznej decyzji władz miasta dowiemy się w przeciągu najbliższych dni. Oferty jakie wpłynęły podczas poprzedniego przetargu wynosiły 6,8 mln zł oraz 7,4 mln zł, która była propozycją MPDIM z Rzeszowa.
Plan rewitalizacji
Reklama
Zgodnie z dokumentacją projektową w zakres planowanych prac wchodzi montaż rzeźby, zegara słonecznego, placu zabaw o nawierzchni z płytek gumowych, ogrodzenia wewnętrznego placu zabaw i ogrodów kwaterowych oraz wymiana elementów małej architektury, tj. ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne.

Warto wspomnieć, że w zrewitalizowanym parku znajdzie się fontanny na zbiorniku wodnym w niecce dawnego stawu. Ponadto wykonana zostanie rozbiórka istniejących i wykonanie nowych alejek parkowych o nawierzchni z lanego asfaltu w kolorze piaskowym z opaskami z kostki granitowej. Wymienione zostanie również oświetlenie parkowe.

Na terenie całego parku wskazano drzewa przeznaczone do wycięcia ze względu na stan zdrowotny oraz ze względu na kompozycję, co docelowo pozwoli na stworzenie lepszych warunków rozwoju dla cennych egzemplarzy oraz uzyskanie bardziej słonecznych miejsc, w których wprowadzona zostanie bogata w kolorystykę roślinność.

W parku nieznacznie zmieni się również komunikacja – układ alejek wykonany zostanie tak, aby w najstarszej części nawiązać do pierwotnego kwaterowego układu ogrodu klasztornego, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej ilości drzew.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Nowoczesny aparat do USG w Szpitalu Miejskim

RZESZÓW. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie dysponuje nowym aparatem do USG. To światowej klasy urządzenie pozwalające na bardzo dokładną diagnostykę chorób u leczących się tutaj pacjentek.  

Rzeszów

Trzy rzeszowskie szkoły jeszcze bardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa tych istniejących, montaż balustrad i inne rozwiązania poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych zostaną wykonane w trzech rzeszowskich szkołach w ramach projektu „Dostępna szkoła”.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie świątecznym?

​RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W pierwszy i w drugi dzień świąt autobusy pojadą wg świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Reklama