RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.
Plac zabaw dla psów powstał na terenach znajdujących się w rejonie al. Wyzwolenia i rzeki Przyrwy. Teren o powierzchni ok. 1700 m² został ogrodzony i wyposażony w elementy zabawowe dla czworonogów, głównie w tory przeszkód. W środę rozpoczął się odbiór inwestycji o wartości ok. 90 tys. zł.
Ponadto w ostatnim czasie została oddana do użytku inna inwestycja przeznaczona dla psów – wybieg w rejonie ulic Bieckiej i Odrzykońskiej. Teren o powierzchni 30 m² jest podzielony na dwie strefy: dla małych i dużych psiaków. Koszt budowy wybiegu to ok. 40 tys. zł.
Obydwie inwestycje powstały w ramach tzw. zielonego pakietu zadań prezydenta Fijołka. Na jego wniosek wygospodarowane zostały dodatkowe środki w tegorocznym budżecie miasta na sfinansowanie inwestycji związanych z miejską zielenią, a także właśnie z czworonogami.
RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.
Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.
RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz