Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

Dodano: 10.03.2025 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024 roku – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

W lutym najwięcej pasażerów skorzystało z usług irlandzkiego Ryanaira - 28,5 tys. Samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT podróżowało 14,4 tys. osób, zaś czartery obsłużyły 8,3 tys. pasażerów.

Jeśli chodzi o destynacje, najchętniej pasażerowie wybierali: Londyn, Warszawę, Monachium, Sharm El Sheikh oraz Manchester.

Od początku roku z usług lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało już prawie 136 tys. pasażerów. To jednak dopiero początek – w rozpoczynającym się 30 marca sezonie letnim podkarpacki port lotniczy zaoferuje rekordową liczbę 32 kierunków do 16 krajów, w tym nowości takie jak Malta i Agadir, a także destynacje powracające po przerwie do siatki połączeń - Korfu, Djerbę i Monastyr.

- Serdecznie dziękuję pasażerom za zaufanie i skorzystanie z oferty podkarpackiego lotniska. Liczę na to, że kolejne miesiące będą równie dobre i zgodne z naszymi prognozami – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stal Rzeszów otwiera Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Początek rekrutacji 1 lutego

RZESZÓW. W skład Szkoły Mistrzostwa Sportowego wejdzie podstawówka i liceum.

Rzeszów

W Pro-Familii wstrzymano odwiedziny

RZESZÓW. Na chwile obecna nie wiadomo do kiedy bedzie obowiazywac ww. zarządzenie.

Rzeszów

Powstaje drugi peron na stacji Rzeszów Zachodni. 28 stycznia przebudowa trzeciego mostu na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. PKP PLK. kontynuuje przebudowę stacji Rzeszów i budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Odnaleziono poszukiwaną 15-latkę. Policjanci znaleźli ją na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. Ze względu na okoliczności policja nie zdradza miejsca w jakim przebywała 15-latka.

Rzeszów

28 pracowników Politechniki Rzeszowskiej z odznaczeniami państwowymi

RZESZÓW. Szesnastu pracowników uczelni zostało odznaczonych Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Rzeszów

Pijany kierowca z Rzeszowa uszkodził osiem samochodów

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21, w Rzeszowie na ul. Spiechowicza.

Rzeszów

W Jasionce wręczono Nagrody Karpackiej Europy Wspólnych Wartości

RZESZÓW. Nagrodę otrzymali: dr Jan Malicki oraz prof. dr hab. Ihor Cependa.

Reklama