Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
KRASNE. Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu kierowcy nissana, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Do kolizji doszło w poniedziałek, po godz. 22:00 w Krasnem. Z ustaleń Policji wynika, że kierujący nissanem uderzył w tył jadącej przed nim hondy, która skręcała na posesję. W wyniku zderzenia honda wpadła do przydrożnego rowu, a nissan wjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w barierę dźwiękochłonną. 27-letni kierowca hondy nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Nissanem podróżowało dwóch mężczyzn, jednak w samochodzie był tylko jeden, siedzący na miejscu pasażera. Drugi z mężczyzn oddalił się. Chwile później został zatrzymany na chodniku, kiedy szedł w kierunku Rzeszowa. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zarówno on jak i jego pasażer byli pijani. Każdy z nich miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w celu ustalenia, który z nich kierował pojazdem.
Reklama
Ostatecznie policjanci ustalili, że nissanem kierował 45-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Drugi mężczyzna to 28-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który również usłyszał zarzut. On odpowie za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim ich nieznaczne ilości. Więcej niedozwolonych substancji znaleźli podczas przeszukania jego domu. Ta sprawa wyjaśniana jest w odrębnym postępowaniu.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Trzebosi. 20-letni kierowca trafił do szpitala

RZESZÓW. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjasniają policjanci z komisariatu w Sokołowie Młp.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy na 11. edycję "Koduj z Gigantami"

RZESZÓW. Akcja edukacyjna trwa od 3 do 25 września i odbywa się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online.

Rzeszów

Motocyklista najechał na krawężnik i się przewrócił, trafił do szpitala

RZESZÓW. 28-latek kierujący motocyklem, podczas wyprzedzania, najechał na krawężnik i się przewrócił. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Nightskating. W sobotę ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Od nafty do leda”, a posiadacze najbardziej kreatywnych przebrań nawiązujących do motywu światła otrzymają atrakcyjne nagrody.

Reklama