Rzeszów - Piątek, 15.08.2025
Reklama

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
KRASNE. Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu kierowcy nissana, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Do kolizji doszło w poniedziałek, po godz. 22:00 w Krasnem. Z ustaleń Policji wynika, że kierujący nissanem uderzył w tył jadącej przed nim hondy, która skręcała na posesję. W wyniku zderzenia honda wpadła do przydrożnego rowu, a nissan wjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w barierę dźwiękochłonną. 27-letni kierowca hondy nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Nissanem podróżowało dwóch mężczyzn, jednak w samochodzie był tylko jeden, siedzący na miejscu pasażera. Drugi z mężczyzn oddalił się. Chwile później został zatrzymany na chodniku, kiedy szedł w kierunku Rzeszowa. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zarówno on jak i jego pasażer byli pijani. Każdy z nich miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w celu ustalenia, który z nich kierował pojazdem.
Reklama
Ostatecznie policjanci ustalili, że nissanem kierował 45-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Drugi mężczyzna to 28-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który również usłyszał zarzut. On odpowie za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim ich nieznaczne ilości. Więcej niedozwolonych substancji znaleźli podczas przeszukania jego domu. Ta sprawa wyjaśniana jest w odrębnym postępowaniu.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę kolejne utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Reklama