Rzeszów - Poniedziałek, 13.10.2025
Reklama

Koncert Jedności na Rynku. Wystąpi zespół wojskowy sił NATO i orkiestra z Rzeszowa

Dodano: 15.05.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W najbliższą sobotę na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert zespołu jazzowego Międzynarodowej Orkiestry Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Wydarzenie organizowane „z okazji wieloletniej przyjaźni polsko-amerykańskiej” będzie jednocześnie pożegnaniem armii USA, stacjonującej do niedawna w Jasionce.

Misją Międzynarodowej Orkiestry SHAPE jest wspieranie Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych oraz promowanie i utrzymywanie ducha korpusu personelu wojskowego i cywilnego SHAPE/NATO poprzez zapewnienie oprawy muzycznej podczas oficjalnych uroczystości.

Wielonarodowa orkiestra wystąpi w ramach „Koncertu Jedności” w najbliższą sobotę, 17 maja o godz. 20:00 na rzeszowskim Rynku. Dołączą do niej członkowie Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie. W programie wydarzenia znajdą się utwory w różnych stylach muzycznych, w tym standardy jazzowe i kompozycje big bandowe z lat 20.

Reklama

- Występ ten ma szczególne znaczenie w tym roku dla Rzeszowa, ponieważ stacjonujące w pobliżu miasta, w Jasionce, siły amerykańskie zostały niedawno przeniesione w inne miejsce ze względów strategicznych. Koncert będzie podziękowaniem dla publiczności, a jednocześnie pożegnaniem armii amerykańskiej i powitaniem nowych sił NATO – przekazał kpt. Sławomir Pitera, rzecznik prasowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie.

Koncert objęty jest honorowymi patronatami Wojewody Podkarpackiego, Teresy Kubas-Hul, oraz Prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

RZESZÓW. Powstanie ich pięć. Mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich znajdzie się miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Rzeszów

Ostatnia szansa na łyżwy w Parku Sybiraków. Zbliża się koniec sezonu

RZESZÓW. To ostatnie tygodnie, a być może nawet dni funkcjonowania lodowiska na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Reklama