Rzeszów - Piątek, 13.02.2026
Reklama

Koncert Jedności na Rynku. Wystąpi zespół wojskowy sił NATO i orkiestra z Rzeszowa

Dodano: 15.05.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W najbliższą sobotę na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert zespołu jazzowego Międzynarodowej Orkiestry Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Wydarzenie organizowane „z okazji wieloletniej przyjaźni polsko-amerykańskiej” będzie jednocześnie pożegnaniem armii USA, stacjonującej do niedawna w Jasionce.

Misją Międzynarodowej Orkiestry SHAPE jest wspieranie Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych oraz promowanie i utrzymywanie ducha korpusu personelu wojskowego i cywilnego SHAPE/NATO poprzez zapewnienie oprawy muzycznej podczas oficjalnych uroczystości.

Wielonarodowa orkiestra wystąpi w ramach „Koncertu Jedności” w najbliższą sobotę, 17 maja o godz. 20:00 na rzeszowskim Rynku. Dołączą do niej członkowie Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie. W programie wydarzenia znajdą się utwory w różnych stylach muzycznych, w tym standardy jazzowe i kompozycje big bandowe z lat 20.

Reklama

- Występ ten ma szczególne znaczenie w tym roku dla Rzeszowa, ponieważ stacjonujące w pobliżu miasta, w Jasionce, siły amerykańskie zostały niedawno przeniesione w inne miejsce ze względów strategicznych. Koncert będzie podziękowaniem dla publiczności, a jednocześnie pożegnaniem armii amerykańskiej i powitaniem nowych sił NATO – przekazał kpt. Sławomir Pitera, rzecznik prasowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie.

Koncert objęty jest honorowymi patronatami Wojewody Podkarpackiego, Teresy Kubas-Hul, oraz Prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów, sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia szcześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

Rzeszów

Zakończono prace przy rozbudowie ul. Granicznej na osiedlu Drabinianka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko 270-metrowy odcinek ulicy Granicznej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka jest już po przebudowie. Inwestycja jest efektem współpracy Rzeszowa i prywatnego inwestora. Porozumienie w tej sprawie zawarto w lipcu 2022 roku. Droga...

Reklama