Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Koncert Jedności na Rynku. Wystąpi zespół wojskowy sił NATO i orkiestra z Rzeszowa

Dodano: 15.05.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W najbliższą sobotę na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert zespołu jazzowego Międzynarodowej Orkiestry Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Wydarzenie organizowane „z okazji wieloletniej przyjaźni polsko-amerykańskiej” będzie jednocześnie pożegnaniem armii USA, stacjonującej do niedawna w Jasionce.

Misją Międzynarodowej Orkiestry SHAPE jest wspieranie Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych oraz promowanie i utrzymywanie ducha korpusu personelu wojskowego i cywilnego SHAPE/NATO poprzez zapewnienie oprawy muzycznej podczas oficjalnych uroczystości.

Wielonarodowa orkiestra wystąpi w ramach „Koncertu Jedności” w najbliższą sobotę, 17 maja o godz. 20:00 na rzeszowskim Rynku. Dołączą do niej członkowie Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie. W programie wydarzenia znajdą się utwory w różnych stylach muzycznych, w tym standardy jazzowe i kompozycje big bandowe z lat 20.

Reklama

- Występ ten ma szczególne znaczenie w tym roku dla Rzeszowa, ponieważ stacjonujące w pobliżu miasta, w Jasionce, siły amerykańskie zostały niedawno przeniesione w inne miejsce ze względów strategicznych. Koncert będzie podziękowaniem dla publiczności, a jednocześnie pożegnaniem armii amerykańskiej i powitaniem nowych sił NATO – przekazał kpt. Sławomir Pitera, rzecznik prasowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie.

Koncert objęty jest honorowymi patronatami Wojewody Podkarpackiego, Teresy Kubas-Hul, oraz Prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę Święto Policji w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r.  w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Rzeszów

Marma 32. Rajd Rzeszowski już za miesiąc

RZESZÓW. Zawodnicy będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 km. 

Reklama