Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Koncert Jedności na Rynku. Wystąpi zespół wojskowy sił NATO i orkiestra z Rzeszowa

Dodano: /

RZESZÓW. W najbliższą sobotę na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert zespołu jazzowego Międzynarodowej Orkiestry Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Wydarzenie organizowane „z okazji wieloletniej przyjaźni polsko-amerykańskiej” będzie jednocześnie pożegnaniem armii USA, stacjonującej do niedawna w Jasionce.

Misją Międzynarodowej Orkiestry SHAPE jest wspieranie Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych oraz promowanie i utrzymywanie ducha korpusu personelu wojskowego i cywilnego SHAPE/NATO poprzez zapewnienie oprawy muzycznej podczas oficjalnych uroczystości.

Wielonarodowa orkiestra wystąpi w ramach „Koncertu Jedności” w najbliższą sobotę, 17 maja o godz. 20:00 na rzeszowskim Rynku. Dołączą do niej członkowie Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie. W programie wydarzenia znajdą się utwory w różnych stylach muzycznych, w tym standardy jazzowe i kompozycje big bandowe z lat 20.

Reklama

- Występ ten ma szczególne znaczenie w tym roku dla Rzeszowa, ponieważ stacjonujące w pobliżu miasta, w Jasionce, siły amerykańskie zostały niedawno przeniesione w inne miejsce ze względów strategicznych. Koncert będzie podziękowaniem dla publiczności, a jednocześnie pożegnaniem armii amerykańskiej i powitaniem nowych sił NATO – przekazał kpt. Sławomir Pitera, rzecznik prasowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie.

Koncert objęty jest honorowymi patronatami Wojewody Podkarpackiego, Teresy Kubas-Hul, oraz Prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

RZESZÓW. 24 września 2024 r. rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 r. Głosowanie potrwa do 13 października.

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Rzeszów

Utrudnienia na parkingu przy hali Podpromie w związku z meczem Resovii z Lechem Poznań

RZESZÓW. 200 miejsc postojowych na parkingu przy hali Podpromie, wyznaczono dla kibiców Lecha Poznań, którzy przyjadą prywatnymi samochodami na jutrzejszy mecz z Resovią.

Rzeszów

Festiwal biegowy w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę biegacze opanują miasto. Po raz 9. w Rzeszowie odbędzie się Festiwal Biegowy Pratt&Whitney. Na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zmianie ulegną kursy niektórych autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

W szkole przy al. Rejtana będzie nowa winda

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku wymieniona zostanie winda i podnośnik w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy al. Rejtana. Koszt inwestycji to 368 tys. zł.

Rzeszów

Spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 26 września 2024 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMy. Tym razem Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Kotuli i Krakowskiej – Południe.

Rzeszów

XIV Ogólnopolska Giełda Projektów „animacja+młodzież” po raz pierwszy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z lokalnymi i regionalnymi partnerami, każdego roku w innym miejscu, skierowane do wszystkich przedstawicieli sektora kultury: pracowników domów...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Święta Miodu na parkingu Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. W sobotę, 21 września w Rzeszowie odbędzie się XIX Podkarpackie Święto Miodu pod hasłem „Wczoraj, dziś i jutro pszczelarstwa na Podkarpaciu”.

Reklama