Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Po ostatnim meczu Apklan Resovia Rzeszów, trener drużyny na konferencji prasowej odniósł się do rzekomych komplikacji związanych z ustaleniem terminów meczu na Stadionie Miejskim. Stal Rzeszów - rzecz jasna – również za pośrednictwem swojego fanpage’a odniosła się do tematu.

Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi, w którym Apklan Resovia przegrała w Rzeszowie z Pogonią Siedlce 3-1(2-0). W czasie pomeczowej konferencji prasowej trenerów obu drużyn, Szymon Grabowski (trener Resovii), nawiązał do rzekomych trudności, jakie miała sprawiać Stal Rzeszów, jeżeli chodzi o termin meczu.

„Nie chcieliśmy grać w środę, gdyby to od nas zależało gralibyśmy pewnie w niedzielę, ale chcieliśmy zachować pewne reguły, jeżeli chodzi o ustalenia pomiędzy dwoma partnerami. Gdybym wiedział, że oni [Stal Rzeszów – przyp. red.] podchodzą inaczej do sprawy niż przed sezonem było zakładane, to my byśmy dzisiaj w środę nie grali, gralibyśmy w niedzielę. Mielibyśmy więcej czasu na przerwę, na odpoczynek” – tłumaczył trener Grabowski.

Przypomnijmy, że przed spotkaniem z Pogoniom Siedlce, Resovia 23 marca zremisowała na wyjeździe z drużyną Błękitni Stargard 1-1 i pomiędzy 25. I 26. kolejką spotkań mieli 3 dniową przerwę (wyłączając dzień meczowy). Do zarzutów jakie przed władzami Stali Rzeszów postawił trener drużyny z ul. Wyspiańskiego odniosła się również strona niejako „przywołana do stołu”.
Reklama
„Trener Resovii nie wskazał wprost o jaki Podmiot chodzi, jednak wyartykułowane zarzuty odbieramy jako skierowane bezpośrednio pod adresem Stali Rzeszów S.A. Chcemy w tym miejscu stanowczo zaprotestować przeciwko podawaniu nieprawdziwych informacji, które uderzają w wizerunek naszego Klubu” – czytamy w oświadczeniu.

Co więcej, w dalszej części oświadczenia znajdziemy szczegóły przedsezonowych ustaleń obu drużyn oraz próbę interpretacji wypowiedzi trenera Grabowskiego przez Stal, która uważa że jego wypowiedź jest efektem frustracji po przegranym meczu.

Warto dodać, że Apklan Resovia przez wymogi związane z występami w II lidze jest niejako zmuszona do występów na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Chodzi o to, że stadion przy ul. Wyspiańskiego nie posiada wymaganych 500 krzesełek z oparciem dla kibiców oraz odpowiednio dużego sektora dla gości.
 
OŚWIADCZENIE STALI RZESZÓW DOSTĘPNE TUTAJ

VIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ:


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM otwiera nowy Punkt Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Od 19 marca zacznie działać nowy Punkt Obsługi Podróżnego ZTM Rzeszów zlokalizowany w centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall. Przestanie natomiast  funkcjonować stanowisko ZTM w CH Plaza.

Rzeszów

Samolot z kamerą termowizyjną będzie latał nad Rzeszowem. Zbada sieć ciepłowniczą

RZESZÓW. W nocy z czwartku na piątek (7 / 8 marca) przeprowadzone zostaną lotnicze badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej. Nad miastem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Ile jeszcze potrwa przebudowa budynku dworca PKP?

RZESZÓW. Konieczność wykonania nieprzewidzianych wcześniej robót przy konstrukcji budynku dworca Rzeszów Główny oraz dodatkowych wynikających z prowadzonych prac archeologicznych, znacznie opóźniła zakończenie inwestycji, która stanowi jedną z trzech elementów składających się na...

Rzeszów

Większy komfort pacjentek szpitala przy ul. Szopena. Nowa porodówka otwarta [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 5 marca 2024 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wznawia przyjęcia pacjentek, które chcą urodzić tu dziecko.

Rzeszów

Na osiedlu Drabinianka powstanie mini park z placem zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZOW. Zielona strefa wypoczynku pn. Arkadia powstanie w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Świeżo upieczona kierująca wjechała w ogrodzenie. Kobieta trafiła do szpitala

TRZCIANA. 18-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Kierująca trafiła do szpitala. Jak ustaliła policja, 18-latka otrzymała prawo jazdy zaledwie kilka tygodni temu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał motocykl inspirowany samochodem wokalisty zespołu Metallica

RZESZÓW. Działająca w Rzeszowie firma Game Over Cycles zaprezentowała swój najnowszy motocykl. Maszyna inspirowana jest samochodem „Slow Burn” Jamesa Hetfielda, wokalisty i gitarzysty zespołu Metallica.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Lwowskiej. Autobus zderzył się z osobówką

RZESZÓW. Na ul. Lwowskiej autobus zderzył się z samochodem osobowym. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala.

Reklama