Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

Dodano: 10.02.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wycofano zwolnienia dyscyplinarne i uregulowano sprawy płacowe w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Obie strony konfliktu wydają wspólne oświadczenia, które kończy spór zbiorowy.

„Po spotkaniu po. dyr. Barbary Rogowskiej z przedstawicielami związków zawodowych strony konfliktu wydały stosowne oświadczenia. Wycofane zostały zwolnienia dyscyplinarne wobec dwóch przedstawiciele związków zawodowych. Uregulowane mają być także sprawy płacowe” – informuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Oficjalnie możemy stwierdzić, że konflikt w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie został zawieszony, a strony zaczynają powoli wycofywać się z wcześniej przyjętych postulatów. Od początku było wiadomo, że głównym ogniwem konfliktu był system zarządzania placówką przez byłego dyrektora Krzysztofa Bałate, po jego rezygnacji zarówno Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych jak i zarząd województwa doszli do porozumienia.
Reklama
Wyżej wymienione spotkanie zakończyło się wydaniem wspólnego oświadczenia, w którym czytamy, że „Zarządy obu związków zobowiązały się do wycofania wszystkich żądań, zgłoszonych w ramach procedury sporu zbiorowego”, a wszystkie wcześniej wystosowane żądania mają być przedmiotem rozmów i negocjacji poza trybem sporu zbiorowego. Związki zapewniają również, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

„100 dni spokoju” ma przysłużyć się głównie dyrekcji szpitala, aby ta w jak najlepszy sposób zapoznała się z obecną sytuacją szpitala, co ma pomóc w trakcie przeprowadzanych rozmów. Czy mamy do czynienia z całkowitym zakończeniem konfliktu, czy jednak jest to honorowe zawieszenie broni, czas pokaże. Całą treść pisma możemy przeczytać TUTAJ.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Reklama