Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

Dodano: 24.02.2023 r.

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Od listopada ubiegłego roku na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Utrudnienia związane były z koniecznością umożliwienia transportu elementów maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 miedzy Rzeszowem a Babicą.  

Ze względu na nietypową wielkość ładunku, trasę przejazdu przez miasto trzeba było wcześniej odpowiednio przygotować. Konieczne było obniżenie poziomu jezdni ul. 9 Dywizji Piechoty. Aby umożliwić przewiezienie pod wiaduktem kolejowym części TBM, niezbędne okazało się usunięcie ok. 36 cm nawierzchni na odcinku o dł. 250 metrów. Na ww. ulicy wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Wyłączona z ruchu została jezdnia od strony południowej, na odcinku od ul. Zawiszy Czarnego do ronda na ul. Podkarpackiej. Ruch w dwóch kierunkach odbywał się jezdnią po stronie północnej.
Reklama
Zmieniona organizacja ruchu na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie miała obowiązywać do końca marca br. Jednak ze względu na korzystne warunki pogodowe, umożliwiające układanie nawierzchni bitumicznych, wykonawca niezwłocznie przystąpił do prac naprawczych, które ukończone zostały miesiąc przed zakładanym terminem.

- Na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie odtworzona została nawierzchnia do warstwy wiążącej. Warstwa ścieralna zostanie ułożona w późniejszym terminie w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Co jednak najważniejsze dla kierowców, Wykonawca usunął tymczasowe oznakowanie związane z ograniczeniami w ruchu, a ruch pojazdów odbywa się już bez utrudnień, dwoma jezdniami – informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wszelkie koszty związane z obniżaniem nawierzchni ww. ulicy oraz przywracaniem jej do stanu pierwotnego poniosła firma Mostostal Warszawa, współwykonawca budowy odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Rzeszów

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała dla mieszkańców Rzeszowa bezpłatne maseczki. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta.

Rzeszów

Plaza poszerza ofertę o sklep z odzieżą dla dzieci

RZESZÓW. Nowy najemca w rzeszowskiej Plazie. Ofertę dziecięcą Centrum wzmocni marka 5.10.15. oferująca szeroki wybór odzieży dla dzieci. Otwarcie sklepu zaplanowano na początek marca.

Reklama