Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

Dodano: 22.06.2021 r.

fot. UM Rzeszów
fot. UM Rzeszów
RZESZÓW. 21 czerwca w rzeszowskim ratuszu, w obecności radnych i wielu zaproszonych gości, Konrad Fijołek złożył uroczyste ślubowanie. Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami na Rynku.

- Nowoczesne miasto musi korzystać z pomysłów, wiedzy, dorobku, doświadczenia zawodowego swoich mieszkańców. I włączać ich w proces decyzyjny. Chcę, aby zarządzanie naszym miastem miało charakter obywatelski. Program dla Rzeszowa, który będziemy wspólnie realizować, to tak naprawdę program napisany przez mieszkańców. I to wy – mieszkańcy powierzyliście mi jego realizację. Dziękuję - mówił Konrad Fijołek, tuż po zaprzysiężeniu. Zapowiedział „bezwzględne oddanie miastu oraz bardzo szeroko pojętą współpracę”.

Podczas przemówienia, nowy prezydent Rzeszowa zwrócił się również bezpośrednio do mieszkańców miasta - Szanowni Rzeszowianie, jesteście autorami bezprecedensowego sukcesu wizerunkowego naszego miasta w jego historii. Jesteście świadomymi, roztropnymi i dumnymi ze swojego miasta mieszkańcami. To jest nasz największy kapitał - powiedział Konrad Fijołek.
 
W uroczystości wzięli udział rzeszowscy radni oraz zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści Paweł Poncyljusz i Wiesław Buż, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch, kilkudziesięciu samorządowców, rektorzy rzeszowskich uczelni oraz byli prezydenci Rzeszowa Tadeusz Ferenc i Marek Bajdak.
Reklama
W wyborach, które odbyły się 13 czerwca Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając 56,51% głosów.
 
Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące oraz studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Kształcił się również w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, był także stypendystą w Fachhochschule w Bielefeld.

Od ponad 20 związany jest z samorządem Rzeszowa. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, będąc najmłodszą osobą w historii naszego miasta na tym stanowisku. Od 2010 roku pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem z korzyścią dla lokalnej społeczności. Jest też współautorem pionierskiego projektu miejskiego laboratorium – Urban Lab.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Franciszek Kotula ma swój mural w Rzeszowie

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich bloków powstał gigantyczny mural z podobizną Franciszka Kotuli, sfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Oficjalne odsłonięcie odbędzie się 25 września br.

Rzeszów

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Rzeszów

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 65 do 74 roku życia, pensjonariusze DPS’ów oraz pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych mogą skorzystać z darmowych sczepień przeciwko grypie.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. We wtorek bezpłatna komunikacja miejska dla kierowców

RZESZÓW. „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” to motyw przewodni tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbywa się od 16 do 22 września 2020 r.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na DK94 w Krasnem. Nie żyje 55-letni pieszy

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w Krasnem. 55-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Rzeszów

W niedzielę koncert Jednego Serca Jednego Ducha

RZESZÓW. W niedzielę, 20 września 2020 r. o godz. 18:00 w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Artyści wspólnie z publicznością po raz kolejny zaśpiewają najpiękniejsze...

Rzeszów

Dzień Serca online i na rzeszowskim Rynku [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września 2020 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się finał tegorocznej edycji Dnia Serca. Niedzielne wydarzenie poprzedzi cykl spotkań online ze specjalistami...

Rzeszów

Sprzedawał podrobioną odzież znanych marek na giełdzie samochodowej

RZESZÓW. 20-latek z Nowego Sącza odpowie za handel podrobionymi ciuchami światowych marek. Mężczyzna sprzedawał towar na giełdzie samochodowej w Rzeszowie.

Reklama