Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Działania funkcjonariuszy prowadzone były w piątek od godz. 16:00 do północy na terenie Rzeszowa. Mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców taksówek na aplikację przepisów ustawy o transporcie drogowym, prawa o ruchu drogowym oraz rozporządzenia o warunkach technicznych pojazdów. Podczas kontroli sprawdzali m.in. dokumenty, stan techniczny samochodów oraz trzeźwość kierowców.

W akcji uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, a także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Reklama
W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 32 kontrole, ujawniając 10 wykroczeń. Pięciu kierowców została ukaranych mandatami m.in. za naruszenie przepisów zakazujących wjazd na skrzyżowanie jeśli nie ma na nim miejsca do kontunuowania jazdy, korzystanie z telefonu podczas jazdy, brak wymaganego wyposażenia oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W sześciu przypadkach mundurowi stwierdzili naruszenia ustawy o transporcie drogowym inicjujące postępowania administracyjne. Jeden z kierujących odpowie także za prowadzenie pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Rzeszów

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

RZESZÓW. „Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

RZESZÓW. Zatrzymani mężczyzni to 18- i 21-letni mieszkańcy Rzeszowa. 

Rzeszów

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

RZESZÓW. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

Reklama