Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Wg informacji jakie docierają do rzeszowskiego Ratusza, część pasażerów komunikacji miejskiej nie przestrzega obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Chodzi przede wszystkim o zasłanianie twarzy i zachowanie dystansu społecznego.  

„Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią. Część nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami. „ – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Na prośbę Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, policjanci wspólnie ze strażnikami miejskim rozpoczęli kontrole autobusów komunikacji miejskiej oraz akcję informacyjną wśród pasażerów. Funkcjonariusze uświadamiają mieszkańców, że w dalszym ciągu mamy stan epidemii i że należy stosować się do obowiązujących zasad.
Reklama
„Patrole policyjne kontrolują autobusy i zwracają uwagę na zachowanie odstępu i zakładanie maseczek. Informują również pasażerów oczekujących na przystankach o tym, że muszą zastosować się do obostrzeń. W akcji policjantom będą również pomagać strażnicy miejscy.” – dodaje Maciej Chłodnicki.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył przetarg na remont dirtparku

RZESZÓW. Prace powinny zostać wykonane do 21 dni od dnia podpisania umowy z Ratuszem.

Rzeszów

Podczas obrad Sejmiku rozmawiano m.in. o współpracy z rumuńskim regionem i infrastrukturze drogowej

RZESZÓW, PODKARPACIE. Radni jednomyślnie zagłosowali za uchwałą wprowadzającą zmiany w budżecie województwa na 2019 r.

Rzeszów

Umowa na odmulenie rzeszowskiego zalewu podpisana „pomimo podkładania nóg”

RZESZÓW. Odmuleniem zalewu zajmie się krajowe konsorcjum firm.

Rzeszów

Nowy system rezerwacji karnetów i biletów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Jedną z nowości będzie możliwość zwolnienia miejsca na dany mecz.

Rzeszów

Dwa przejścia dla pieszych zostaną specjalnie oświetlone. Miasto za darmo dostanie lampy

RZESZÓW. W pierwszej kolejności planujemy montaż na ulicy Krakowskiej i Lubelskiej” – informował Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Automaty paczkowe Poczty Polskiej będą również w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze automaty w Rzeszowie będą dostępne do końca sierpnia br.

Rzeszów

Nowy zespół w Podkarpackiej policji. „Speed” zajmie się piratami drogowymi

RZESZÓW. Policjanci otrzymali 50-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive oraz oznakowane BMW 320i xdrive.

Reklama