Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

Dodano: 21.05.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.
 
Spada liczba osób zakażonych koronawirusum w województwie podkarpackim. Od kilku dni nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia potwierdzonego badaniami laboratoryjnymi.
 
Wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, w województwie podkarpackim do tej pory potwierdzono 374 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 313 osób wyzdrowiało. Do tej pory na Podkarpaciu zmarło 24 osoby z powodu Covid-19. Obecnie w naszym regionie pod nadzorem pozostaje 20 osób, 2546 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 8 osób.
 
Reklama
Rzeszów jest jednym z nielicznych miast wojewódzkich, w których od kilku tygodni, a dokładnie od 22 kwietnia, nie odnotowano żadnych przypadków zakażenia - wynika z danych udostępnionych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wszystkie 28 osób, które były zakażone wyzdrowiało. Warto również podkreślić, że w stolicy podkarpacia nie odnotowano żadnego zgonu z powodu Covid-19.

Zachorowania na COVID-19 w Rzeszowie, źródło: WSSE w Rzeszowie
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Rzeszów

Na os. Pobitno powstał nowy 18-kondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim 224 mieszkań [FOTO]

RZESZÓW. Na deweloperskiej mapie Rzeszowa pojawił się nowy, gotowy do zamieszkania kompleks budynków zlokalizowanych przy ul. Małopolskiej.

Rzeszów

Wikana Square coraz mocniej zaznacza swoją obecność w krajobrazie miasta [FOTO]

RZESZÓW. Nowe budynki znajdą się na ul. Lenartowicza pomiędzy halą Podpromie i ul. Bulwarową, tuż za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 17.

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Reklama