Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

Dodano: 08.04.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządza w Rzeszowie otrzymają wsparcie od uczelni w postaci m.in. jednorazowej zapomogi czy możliwości opłacenia czesnego za sezon letni w późniejszym terminie.

W związku z epidemią koronawirusa władze rzeszowskiej WSIiZ podjęły kilka działań, mających na celu pomoc studentom, którzy borykają się obecnie z różnymi problemami finansowymi, zawodowymi oraz osobistymi.

Uczelnia zwiększyła fundusz na jednorazowe zapomogi, dzięki czemu studenci będą mogli ubiegać się o zapomogę z tytułu utraty źródła dochodu spowodowanej sytuacją epidemiczną. Każdy student może otrzymać zapomogę raz w semestrze. Studenci obcokrajowcy, którzy nie mogą korzystać z funduszu stypendialnego przyznanego Uczelni przez MNiSW, będą mogli skorzystać z funduszu stworzonego z własnych środków WSIiZ.

Stypendium socjalne będą mogli otrzymać ci studenci, których sytuacja materialna znacznie się pogorszyła, a miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 1051,70 zł.  Wypłaty najprawdopodobniej będą realizowane już końcem maja.
W maju uczelnia wyznaczy dodatkowy termin na składanie wniosków o przyznanie stypendium socjalnego. Decyzje w sprawie przyznania stypendiów na semestr letni roku akademickiego 2019/20 podejmowane będą około 20 kwietnia, natomiast wypłaty są zaplanowane na około 25 kwietnia. „Wynika to z dat wpływu środków z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ten punkt nie dotyczy studentów obcokrajowców nieposiadających Karty Polaka lub karty stałego pobytu.” – czytamy w komunikacie prasowym uczelni.
Reklama
Kolejne wsparcie dla studentów ze strony uczelni, to możliwość zmiany terminu płatności czesnego za semestr letni, w uzasadnionych przypadkach i na indywidualną prośbę.

Studenci, którzy chcą skorzystać ze wsparcia psychologicznego, mogą to zrobić nie wychodząc z domu. Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ już w połowie marca zmieniło tryb pracy. Wsparcie można uzyskać online (videorozmowa przez Skype/WhatsApp) lub telefonicznie. Aby umówić się na konsultację wystarczy napisać e-maila na adres: rozwoj@wsiz.rzeszow.pl lub zadzwonić na numery: 792 777 498, 669 892 223.

Od 14 marca około 80% zajęć w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbywa się przez internet. Uczelnia wykorzystuje do tego celu narzędzie Blackboard Collaborate Ultra na platformie Blackboard.  Jest to nowoczesny system do przeprowadzania wideokonferencji, który pozwala na pracę w trybie głosowym oraz wideo, jak również na pokazywanie prezentacji i plików. Dodatkowym atutem systemu jest możliwość udostępniania obrazu pulpitu oraz pisania ręcznego.
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Reklama