Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych

Dodano: 08.10.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. U 6 osób z Katedry Rzeszowskiej potwierdzono obecność koronawirusa. Chodzi o 3 księży i 3 siostry zakonne.

„Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny również mają: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława. Stan chorych jest dobry, większość przechodzi bezobjawowo.” – czytamy w komunikacie opublikowanym 7 października na stronie Katedry.

Po wykryciu zakażenia o ww. osób przebadano wszystkie osoby pracujące w Katedrze. Jak na razie u nikogo więcej nie potwierdzono zakażenia.

W związku z tym, że źródło zakażenia jest nieznane, duchowni zwracają się z prośbą do parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z ww. osobami o obserwację swojego stanu zdrowia i w razie potrzeby kontakt z sanepidem.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne dla mieszkańców Rzeszowa

​RZESZÓW. 28 września na Placu Farnym w Rzeszowie zaparkuje mobilna kardiologiczna poradnia.

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Reklama