Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

Dodano: 03.11.2021 r.

fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Do oswobodzenia zwierzęcia doszło dzięki skoordynowanej akcji strażaków i pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, którzy poszerzyli przestrzeń pomiędzy rurą ciepłowniczą a jej osłoną. Dzięki temu zwabiony kot mógł bez trudu wydostać się z pułapki.

Kot o imieniu Rurek jest w dość dobrej kondycji. Jak informuje fundacja Felineus, przeszedł już wstępne badania, które nie wykazały poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. Otrzymał też niewielkie ilości wody i jedzenia.

Oswobodzony kot znajduje się obecnie pod opieką przychodni weterynaryjnej Alfavet. Jeżeli będzie wymagał dłuższego leczenia, jego koszty zobowiązało się pokryć miasto.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. 3 kwietnia 2024 r. w ratuszu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa, podczas której zabezpieczono dodatkowe 30 mln zł na budowę PCLA.

Rzeszów

Szkoła na ul. Kwiatkowskiego nosi imię Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Od wczoraj Szkoła Podstawowa nr 37 w Rzeszowie nosi imię Prezydenta Tadeusza Ferenca. Placówka mieści się przy ul. Kwiatkowskiego, niedaleko domu, w którym mieszkał były prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu [MAPA]

RZESZÓW. W związku 17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, na dogach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorów

RZESZÓW. Tuż przed świętami wielkanocnymi w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiego Centrum Seniora. Placówka znajduje się przy ul. Rynek 7.

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Rzeszów

Nowe rozkłady jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia, dla pięciu linii komunikacji miejskiej obowiązują nowe rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmiany dotyczą linii: 1, 16, 33, 52, 54.

Reklama