Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

Dodano:

fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Do oswobodzenia zwierzęcia doszło dzięki skoordynowanej akcji strażaków i pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, którzy poszerzyli przestrzeń pomiędzy rurą ciepłowniczą a jej osłoną. Dzięki temu zwabiony kot mógł bez trudu wydostać się z pułapki.

Kot o imieniu Rurek jest w dość dobrej kondycji. Jak informuje fundacja Felineus, przeszedł już wstępne badania, które nie wykazały poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. Otrzymał też niewielkie ilości wody i jedzenia.

Oswobodzony kot znajduje się obecnie pod opieką przychodni weterynaryjnej Alfavet. Jeżeli będzie wymagał dłuższego leczenia, jego koszty zobowiązało się pokryć miasto.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto rozpoczyna remont chodników

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na bieżącym utrzymaniu chodników na terenie miasta.

Rzeszów

Na rzeszowskim zalewie powstaje specjalna barka lęgowa dla ptaków

RZESZÓW. W lutym zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Teraz wykonawca rozpoczął działania mające na celu wsparcie ptactwa.

Rzeszów

Pożar domu w Dylągowej. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Dylągowej, w powiecie rzeszowskim. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Rzeszów

Sesja Rady Miasta bez udziału publiczności

RZESZÓW. Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się na zmienionych zasadach. Media zostały poproszone o śledzenie jej przebiegu w Internecie.

Rzeszów

Miejski Zarząd Żłobków zamyka się przed petentami

RZESZÓW. Miejski Zarząd Żłobków nie obsługuje rekrutacji metodą face to face. Petenci są zobligowani do wybrania drogi elektronicznej.

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Reklama