Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

Dodano: 28.08.2020 r.

fot. BIP Miasto Rzeszów
fot. BIP Miasto Rzeszów
RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie krytego, całorocznego lodowiska wraz z zagospodarowaniem terenu sprzy ul. Witosa w Rzeszowie. Dokumentacja ma powstać na podstawie koncepcji z 2017 r. Nowy obiekt ma spełniać wymogi dla rozgrywek przeprowadzanych pod egidą IIHF- International Ice Hockey Federation.

W ramach inwestycji powstanie budynek o powierzchni użytkowej ok. 12 tys. m2, w którym znajdą się m.in. płyta o wymiarach 60 m x 30 m, widownia na 700 miejsc siedzących, siłownia, sala gimnastyczna, szatnie, wypożyczalnia łyżew, strefa rekreacyjno-gastronomiczna z zapleczem oraz dwie sale pod wynajem dla organizacji imprez okolicznościowych. Powstanie również parking podziemny na około 160 miejsc. Teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany.

Na oferty miasto czeka do 24 września br. Wykonawca będzie miał nieco ponad rok na wykonanie dokumentacji od daty podpisania umowy.

Miejska ślizgawka ma powstać do 2025 r. W Wieloletniej Prognozie Finansowej zarezerwowano na ten cel ponad 55 mln zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Mieszkańcy musza się liczyć z utrudnieniami w piątek i niedziele. 

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Rzeszów

Rzeszowscy agenci CBA zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenia z subwencji MEN

RZESZÓW. Sprawa dotyczy wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł.

Reklama