Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Od 11 kwietnia 2020 r. siedmiu księży z parafii św. Józefa na osiedlu Staromieście było objętych kwarantanną. Decyzją taką podjął Sanepid, po tym jak u jednego z duchownych potwierdzono koronawirusa.

Kwarantanna zakończyła się 24 kwietnia, a od 25 kwietnia duchowni wznowili działalność duszpasterską, zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Wyniki badań księży w kierunku koronawirusa był negatywne.

Ósmy ksiądz z parafii, z pozytywnym wynikiem, nadal przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. „Jego stan zdrowia jest bardzo dobry.” – poinformował T. Nowak, Rzecznik prasowy diecezji rzeszowskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Ścieżka pieszo-rowerowa w parku na os. Kmity będzie oświetlona

RZESZÓW. Zanim ratusz przystąpi do stworzenia tzw. „strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity, zajmie się budową oświetlenia.

Rzeszów

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Rzeszów

Będzie kolejny przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji przekazali 1,2 mln zł na budowę prawoskrętu przy Filharmonii Podkarpackiej.

Rzeszów

Zmarł prof. Stanisław Kuś, wieloletni rektor Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. W wieku 95 lat odszedł prof. dr. hab. inż. Stanisław Kuś, doktor honoris causa PRz, wieloletni Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Reklama