Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

Dodano:

fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.
 
Droga powstała w odpowiedzi na prośby mieszkańców szybko rozbudowującego się osiedla im. Franciszka Kotuli. Prezydent Konrad Fijołek zobowiązał się do wykonania tej inwestycji podpisując jeszcze w czasie kampanii wyborczej tzw. kontrakt osiedlowy. Inwestycja jest warta 6,4 mln zł.
 
- Ta ulica usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla. Pozwoli także otworzyć na inwestycje tereny w tym rejonie, które do tej pory nie miały dojazdu. Zależało mi, aby wzdłuż jezdni powstała droga dla rowerów, którą mieszkańcy będą mogli dojechać do Szkoły Podstawowej nr 18, sklepów, parku, a dalej także w kierunku centrum miasta. Między innymi dlatego obok budujemy już kolejny odcinek ścieżki, która połączy ulicę Błogosławionej Karoliny z wejściem do parku od strony ul. Odrzykońskiej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
  
Reklama
Nowa ulica ma 400 metrów długości i 6 metrów szerokości. Wzdłuż niej biegnie chodnik i droga rowerowa. Jest wyposażona w energooszczędne oświetlenie oraz w odwodnienie. Miejski Zarząd Dróg informuje, że zostanie otwarta dla ruchu po zakończeniu trwających już odbiorów.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Rzeszów

36-latek uderzył motorowerem w betonowy przepust, zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Górnie w powiecie rzeszowskim. 

Rzeszów

W weekend dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w całym Rzeszowie

RZESZÓW. Trwają badania, które mają wykazać, czy w miejskiej wodzie faktycznie występuje bakteria legionella. Ratusz podjął jednak działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. 

Rzeszów

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie...

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów w Bratkowicach. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Bratkowicach.

Rzeszów

W poniedziałek otwarcie nowego Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii "Nowy Świat"

RZESZÓW. Punkt został przeniesiony do nowego i większego lokalu, który mieści się na poziomie +1.

Reklama