Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

Dodano:

fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.
 
Droga powstała w odpowiedzi na prośby mieszkańców szybko rozbudowującego się osiedla im. Franciszka Kotuli. Prezydent Konrad Fijołek zobowiązał się do wykonania tej inwestycji podpisując jeszcze w czasie kampanii wyborczej tzw. kontrakt osiedlowy. Inwestycja jest warta 6,4 mln zł.
 
- Ta ulica usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla. Pozwoli także otworzyć na inwestycje tereny w tym rejonie, które do tej pory nie miały dojazdu. Zależało mi, aby wzdłuż jezdni powstała droga dla rowerów, którą mieszkańcy będą mogli dojechać do Szkoły Podstawowej nr 18, sklepów, parku, a dalej także w kierunku centrum miasta. Między innymi dlatego obok budujemy już kolejny odcinek ścieżki, która połączy ulicę Błogosławionej Karoliny z wejściem do parku od strony ul. Odrzykońskiej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
  
Reklama
Nowa ulica ma 400 metrów długości i 6 metrów szerokości. Wzdłuż niej biegnie chodnik i droga rowerowa. Jest wyposażona w energooszczędne oświetlenie oraz w odwodnienie. Miejski Zarząd Dróg informuje, że zostanie otwarta dla ruchu po zakończeniu trwających już odbiorów.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Reklama