Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Ruszyła sprzedaż biletów na loty z Rzeszowa do Gdańska. W podróż z Podkarpacia nad polskie morze pasażerów zabiorą samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

– Już czwarty rok z rzędu proponujemy to popularne połączenie pasażerom z naszego regionu oraz mieszkańcom Pomorza. To doskonała oferta zarówno dla osób ceniących wypoczynek nad Bałtykiem, jak i szukającym wytchnienia w Bieszczadach, Beskidzie Niskim, czy na Roztoczu. Dni i godziny operacji zachęcają nie tylko do dłuższych wczasów, ale pozwalają też na spontaniczny weekendowy wypoczynek, szczególnie popularny wśród młodszej generacji podróżnych – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Dla naszego lotniska Gdańsk to uzupełnienie oferty wakacyjnej, w której można już znaleźć czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii i Albanii, czy regularne rejsy do Chorwacji. Przez cały sezon letni będziemy również oferować bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych – dodaje Adam Hamryszczak.

W porównaniu z poprzednimi sezonami, w tym roku podróż z Podkarpacia nad Bałtyk będzie bardziej komfortowa. Wysłużone turbośmigłowe Bombardiery Q400 zastąpią - cichsze i bardziej pojemne - odrzutowe Embraery 175. Samoloty te mogą zabrać na pokład 82 pasażerów.
Reklama
Loty z Rzeszowa do Gdańska będą realizowane dwa razy w tygodniu. Samoloty LOT będą startowały z podrzeszowskiego lotniska we wtorki i soboty o 6.55, zaś lądowanie w stolicy województwa pomorskiego zaplanowano na 8.10. W przypadku dużego zainteresowania tą trasą, linia lotnicza będzie podstawiać bardziej pojemne samoloty.

W środę (1 lutego) ruszyła sprzedaż biletów, ceny kształtują się od 149 zł w jedną stronę i od 249 PLN na loty tam i z powrotem.

Loty do Gdańska są uzupełnieniem oferty rzeszowskiego lotniska w sezonie letnim 2023. Aktualnie obejmuje ona połączenia czarterowe do Turcji, Grecji (pięć wysp), Bułgarii, Albanii i Tunezji oraz regularne loty do Chorwacji i USA. Dodatkowo z Jasionki można będzie polecieć do Warszawy (LOT-em) i Monachium (Lufthansą), a to doskonałe porty przesiadkowe do europejskich i międzykontynentalnych destynacji.

Poprzedni rok był rekordowym dla portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Odprawiono ponad 730 tysięcy pasażerów. W drugiej połowie roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska. Spośród dostępnych kierunków, największą popularnością cieszyły się Londyn,  Warszawa i turecka Antalya.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Reklama