Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zajmą się m.in. projektem uchwały dotyczącej uchwalenia planu zagospodarowania „Dolina Wisłoka” w Rzeszowie. Głównym celem dokumentu jest ochrona przed zabudową terenów nadrzecznych. Plan przygotowany przez Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa obejmuje około 32 hektary gruntów pomiędzy mostem Załęskim, a rejonem firmy Sanofi przy ulicy Lubelskiej.

Tereny objęte planem mają być przeznaczone w całości na zieleń i rekreację. Dokument dopuszcza budowę ścieżki pieszo-rowerowej oraz placów zabaw. Największe możliwości w tej kwestii daje rejonowi ulicy Wioślarskiej, gdzie teren jest najmniej narażony na zalewanie. 
Reklama
Zgodnie z zaleceniem Miejskiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej, w planie wyznaczono odcinek specjalny, na którym w największym stopniu zostanie zachowana zieleń naturalna. Rozciąga się on mniej więcej od ulicy Trembeckiego do ul. Stafieja.

To kolejny plan dla okolic Wisłoka, który rezerwuje je pod tereny zielone. W ubiegłym roku radni uchwalili między innymi plany dla terenów na prawym brzegu rzeki, na wysokości osiedla Nowe Miasto oraz gruntów w rejonie Kopca Konfederatów Barskich. Założenie prezydenta Konrada Fijołka jest takie, aby tereny rekreacyjne stworzyć wzdłuż rzeki aż do granicy miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmarł Tadeusz Ferenc. Miał 82 lata

RZESZÓW. Były prezydent zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową

RZESZÓW. Koncepcja da odpowiedź, czy powinien tam powstać wiadukt czy tunel.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie trzeci punkt zbiórki odpadów

RZESZÓW. Kolejny PSZOK ma powstać w rejonie ul. Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty.

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall w ten weekend. Będą atrakcje dla dzieci i szkolna akcja rabatowa

W programie, m.in. kiermasz zajęć pozalekcyjnych, warsztaty naukowe oraz gry i zabawy edukacyjne.

Rzeszów

Zderzenie bmw z ciężarówką w Głogowie Małopolskim. Kierowca osobówki zginął na miejscu

RZESZÓW. 60-letni obywatel Francji kierujący bmw, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czoło z ciężarowym mercedesem. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca ciężarówki został ranny i trafił do szpitala.  

Rzeszów

Od września płatny parking w Millenium Hall

RZESZÓW. Pierwsze 180 minut będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy wg cennika. 

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Reklama