Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zajmą się m.in. projektem uchwały dotyczącej uchwalenia planu zagospodarowania „Dolina Wisłoka” w Rzeszowie. Głównym celem dokumentu jest ochrona przed zabudową terenów nadrzecznych. Plan przygotowany przez Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa obejmuje około 32 hektary gruntów pomiędzy mostem Załęskim, a rejonem firmy Sanofi przy ulicy Lubelskiej.

Tereny objęte planem mają być przeznaczone w całości na zieleń i rekreację. Dokument dopuszcza budowę ścieżki pieszo-rowerowej oraz placów zabaw. Największe możliwości w tej kwestii daje rejonowi ulicy Wioślarskiej, gdzie teren jest najmniej narażony na zalewanie. 
Reklama
Zgodnie z zaleceniem Miejskiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej, w planie wyznaczono odcinek specjalny, na którym w największym stopniu zostanie zachowana zieleń naturalna. Rozciąga się on mniej więcej od ulicy Trembeckiego do ul. Stafieja.

To kolejny plan dla okolic Wisłoka, który rezerwuje je pod tereny zielone. W ubiegłym roku radni uchwalili między innymi plany dla terenów na prawym brzegu rzeki, na wysokości osiedla Nowe Miasto oraz gruntów w rejonie Kopca Konfederatów Barskich. Założenie prezydenta Konrada Fijołka jest takie, aby tereny rekreacyjne stworzyć wzdłuż rzeki aż do granicy miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania słuchu przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Po badaniach otrzymamy bezpłatną interpretację wyniku.

Rzeszów

Na weekend jazdy testowe w salonie GOC Yamaha Rzeszów. Udostępnią aż 17 maszyn

RZESZÓW. Yamaha MT Tour Rzeszów 2019 odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2019r. w godzinach 10:00-18:00.

Rzeszów

Medal dla prezydenta Rzeszowa i gala Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

RZESZÓW. Z okazji zakończenia wydarzenia w G2A Arena odbyła się gala festiwalowa.

Rzeszów

Od 1 sierpnia zmiana cen biletów na komunikację miejską

RZESZÓW. „Konieczność zmiany cen biletów wynika ze wzrostu kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej" - tłumaczył Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Zaatakowali kuriera, zabrali przesyłkę i zamknęli go w mieszkaniu. Sytuacja miała miejsce na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Sprawców było dwóch. Jeden z nich został juz tymczasowo aresztowany.

Rzeszów

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie otrzymał nominację generalską

RZESZÓW. Nadinsp. Henryk Moskwa nominację generalską odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Rzeszów

Trójka mężczyzn przy ul. Krakowskiej pobiła trzech mężczyzn i kobietę. Dwie osoby przewieziono do szpitala

RZESZÓW. W niedzielę po godzi 1.00, policjanci interweniowali przy ul. Krakowskiej, gdzie pod jednym z lokali doszło do pobicia.

Rzeszów

Pokojowa demonstracja „Rzeszów przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem” już 27 lipca

RZESZÓW. W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Białymstoku, w Rzeszowie pod Urzędem Wojewódzkim odbędzie się pokojowa demonstracja.

Reklama