Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

Dodano: 14.01.2019 r.

RZESZÓW. Nie milkną echa tragedii jaka miała miejsce podczas wczorajszego 27. Finału WOŚP w Gdańsku, gdzie prezydent miasta został zaatakowany przez nożownika. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

„Mając głęboką nadzieję na szczęśliwe dla Pana prezydenta zakończenie całej sytuacji, z absolutną stanowczością potępiam akt bezprzykładnej, zbrodniczej, ślepej agresji skierowanej przeciwko Panu” – czytamy w liście wsparcia prezydenta Ferenca.

O tragicznym w skutkach zdarzeniu w Gdańsku mówi aktualnie cała Polska. Podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, podczas gdy wszyscy uczestnicy wydarzenia skupili swoją uwagę na „Światełku do nieba”, 27-latek podszedł do prezydenta Adamowicza i zadał mu trzy ciosy nożem, jeden z nich przerwał aortę.

Prezydenta Gdańska początkowo reanimowano, później został on natychmiastowo przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie przebył pięciogodzinną operację. Podczas operacji przetoczono Pawłowi Adamowiczowi 41 jednostek krwi, jednak pacjent wciąż znajduje się w ciężkim stanie.
Reklama
W nawiązaniu do powyższej tragedii, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc postanowił wystosować list wsparcia do prezydenta Gdańska: „jeszcze raz zapewniam Pana Prezydenta, że moje myśli są cały czas z Panem i Pana Rodziną oraz Mieszkańcami Gdańska. To dumne miasto – prawdziwa perła polskiego Wybrzeża, ale także cała polska potrzebuje Pana wiedzy, kompetencji, dynamiki działania i doświadczenia, jak również łagodnego uśmiechu i dobroci serca” – czytamy w liście.

Treść całego listu dostępna TUTAJ.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Rzeszów

Szeregi podkarpackiej policji zasilił nowy wierzchowiec

RZESZÓW. Owidiusz, to koń rasy wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego.

Rzeszów

Koniec z prohibicją na Śródmieściu. Ratusz nie odwoła się od decyzji WSA

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie unieważnił uchwałę rzeszowskich radnych mówiącą o zakazie sprzedaży alkoholu od godziny 22.00 do 06.00 na terenie Śródmieścia.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejne osiedle. Będą też dwie nowe ulice

RZESZÓW. Na terenie miasta znajdzie się ul. Tadeusza Hejdy, ul. Czudecka oraz osiedle Zawiszy Czarnego.

Rzeszów

Przebudowa ronda Pobitno. Jest szansa na opracowanie dokumentacji projektowej

RZESZÓW. Jedna z ofert odpowiada wymaganiom finansowym, stawianym przez miasto.

Reklama