Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl
Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Twórcy rankingu przy jego tworzeniu biorą pod uwagę średnią opinii i ocen publikowanych przez pasażerów w serwisie Google. Lotniska oceniane są w skali od 1 do 5, a następnie wyciągana jest z nich średnia. Jak zaznaczają autorzy, w tym roku wprowadzono zmiany w ocenianiu lotnisk.

„W tegorocznej edycji wprowadziliśmy jedną istotną różnicę w porównaniu do ubiegłorocznej: zrezygnowaliśmy z klasyfikowania lotnisk ex aequo. W przypadku uzyskania przez lotniska takiej samej oceny wyżej klasyfikujemy lotnisko większe, tzn. takie, które ma większą liczbę opinii. Wyszliśmy bowiem z założenia, że im większe lotnisko, jego siatka połączeń i liczba podróżnych, tym trudniej jest mu zasłużyć na wyższą średnią notę” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Fly4free.

W ubiegłym roku tytuł najlepszego lotniska w Polsce otrzymał port lotniczy Rzeszów-Jasionka ze średnią not 4,4 pkt. Na drugim miejscu znalazły się wówczas aż trzy lotniska ze średnią notą 4,3 .Były to lotniska we Wrocławiu, Gdańsku i Radomiu.

Reklama

Z kolei w pierwszej edycji zestawienia triumfowały lotniska w Rzeszowie i Wrocławiu.

W tym roku podrzeszowskie lotnisko również znalazło się w ścisłej czołówce, ale spadło na drugą pozycję, „oddając” pierwsze miejsce na podium lotnisku w Gdańsku.
„Utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że codzienna praca całego zespołu przynosi wymierne efekty. Dziękujemy pasażerom za zaufanie i pozytywne opinie. To dla nas motywacja do dalszego rozwoju i podnoszenia standardów obsługi. Planując kolejne działania zamierzamy przekraczać oczekiwania naszych pasażerów” - komentuje wyniki rankingu Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Pozytywne komentarze i wysokie oceny na temat lotniska w Jasionce dotyczą zazwyczaj czystości i ogólnej funkcjonalności lotniska oraz pomocnej i przyjaznej obsługi. Pasażerowie doceniają także dobrą komunikację z lotniskiem. Wśród zalet wymieniane są: wygodny dojazd i tanie parkingi długoterminowe.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pięć osób w rękach rzeszowskiej Policji. Wprowadzali do obrotu papierosy bez akcyzy

RZESZÓW. Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów.

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Reklama