Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

Dodano: 23.09.2025 r. / Redakcja

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe
Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

- Przekroczenie granicy 1 miliona pasażerów już we wrześniu otwiera drogę do kolejnego rekordu. Prognozy wskazują, że do końca 2025 roku nasze lotnisko obsłuży ok. 1,2 mln podróżnych – podsumował Adam Hamryszczak – prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Do tej pory najlepszym w historii portu rokiem był 2024, w którym obsłużono dokładnie 1 145 257 osób.

Tak dobry wynik, to m.in. efekt rozbudowanej siatki połączeń, inwestycji w infrastrukturę oraz realizacji inicjatyw poprawiających komfort pasażerów.

Reklama

Z podrzeszowskiego lotniska można dziś polecieć zarówno do hubów przesiadkowych w Europie, jak i do coraz popularniejszych destynacji turystycznych.

W obecnej siatce połączeń, port oferuje loty m.in. do: Nowego Jorku, Londynu, Dublina, Manchesteru, Warszawy czy Monachium. W październiku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do szkockiego Edynburga.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Rzeszów

Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich 16-latka kierująca motorowerem

RZESZÓW. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. 

Reklama