Rzeszów - Czwartek, 02.07.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

Dodano: 23.09.2025 r. / Redakcja

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe
Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

- Przekroczenie granicy 1 miliona pasażerów już we wrześniu otwiera drogę do kolejnego rekordu. Prognozy wskazują, że do końca 2025 roku nasze lotnisko obsłuży ok. 1,2 mln podróżnych – podsumował Adam Hamryszczak – prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Do tej pory najlepszym w historii portu rokiem był 2024, w którym obsłużono dokładnie 1 145 257 osób.

Tak dobry wynik, to m.in. efekt rozbudowanej siatki połączeń, inwestycji w infrastrukturę oraz realizacji inicjatyw poprawiających komfort pasażerów.

Reklama

Z podrzeszowskiego lotniska można dziś polecieć zarówno do hubów przesiadkowych w Europie, jak i do coraz popularniejszych destynacji turystycznych.

W obecnej siatce połączeń, port oferuje loty m.in. do: Nowego Jorku, Londynu, Dublina, Manchesteru, Warszawy czy Monachium. W październiku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do szkockiego Edynburga.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budynek Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana zmieni całkowicie swoje oblicze

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji wyniesie około 16 mln zł.

Rzeszów

Kolarstwo powróci do Rzeszowa. Odbędzie się Orlen Wyścig Narodowy 2020

RZESZÓW. Zawody odbędą się 29-30 sierpnia i będą finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów z pierwszym zwycięstwem w sezonie

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicholas Hoag.

Rzeszów

Bezpłatna mammografia w Rzeszowie. Za wykonane badanie będą atrakcyjne nagrody

RZESZÓW. Bezpłatne badania mammograficzne rozpoczęły się w październiku i potrwają przez najbliższy rok. 

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości już w najbliższy poniedziałek. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Reklama