Rzeszów - Środa, 26.11.2025
Reklama

Lotnisko w Jasionce z rekordowym wzrostem w segmencie cargo

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad dziesięciokrotny wzrost usług cargo w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W październiku 2025 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad milion towarów. To bezprecedensowy wynik.

„Te liczby są efektem konsekwentnej i ściśle przemyślanej pracy nad rozwojem segmentu cargo na podkarpackim lotnisku. Nasze wyniki pokazują również, że istnieje realne zapotrzebowanie rynkowe na wysokiej jakości usługi cargo w tej części Europy - podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Łączna masa obsłużonych przesyłek, nie licząc tych obejmujących operacje wojskowe i cargo związane z pomocą Ukrainie, przekroczyła w samym październiku 1 000 000 kg.

Warto podkreślić, że tak duży wynik udało się osiągnąć w trakcie trwania niedawno zakończonej przebudowy pasa startowego na odcinku 700 metrów. Przez cały czas okres prac budowlanych lotnisko funkcjonowało bez zakłóceń dla ruchu szerokokadłubowego.

„Udało nam się dokonać rzeczy, które niektórym wydawały się wręcz jako niemożliwe do wykonania. Realizować jedną z największych w historii lotniska inwestycję infrastrukturalną, jednocześnie nie tylko utrzymując, ale wręcz rozwijając operacje cargo. To pokazuje, jak dojrzałą organizacją jesteśmy” - dodaje Adam Hamryszczak.

Reklama

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka dysponuje nowoczesnym terminalem towarowym, który umożliwia kompleksową obsługę szerokiego spektrum przesyłek, w tym wymagających specjalnych warunków. Lotnisko jest przygotowane do obsługi materiałów niebezpiecznych (DGR), przedmiotów wartościowych (VAL) oraz towarów szybko psujących się (PER) zgodnie ze ścisłymi standardami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych.

Infrastruktura obejmuje profesjonalne chłodnie i mroźnie, pełne zaplecze logistyczne oraz odprawę celną dostępną przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. To rozwiązania, które wcześniej były domeną największych europejskich portów cargo.

„Nasza efektywność operacyjna jest na najwyższym poziomie. Pełny rozładunek samolotu Boeing 767-300F, podczas którego obsługujemy 34 jednostki ładunkowe ULD, realizujemy w niecałe dwie godziny. To około 2 500 kartonów o łącznej wadze sięgającej 48 000 kg podczas jednego rejsu” - zaznacza Konrad Wołos, Dyrektor Pionu Operacyjnego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 listopada zmiany rozkładach jazdy trzech linii MPK

RZESZÓW. Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 listopada 2024 roku, na trzech liniach autobusowych wprowadzone zostaną drobne zmiany.

Rzeszów

Postęp prac przy budowie ważnej drogi. Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Firma Eurovia kontynuuje prace przy budowie drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. W związku z koniecznością przebudowy przepustu, na ul. Wieniawskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

WISŁOKOSTRADA

Postęp prac na budowie drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

Rzeszów

Wytatuowany motocykl z Rzeszowa wyróżniony we Włoszech

RZESZÓW. Rzeszowska firma Game Over Cycles (GOC) zdobyła nagrodę w konkursie zorganizowanym na prestiżowej imprezie motocyklowej we Włoszech. Nagrodzono motocykl The Recidivist.

Rzeszów

Winyle, CD, rękodzieło, biżuteria i wiele więcej na kiermaszu w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 11-12 października w CH Plaza w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu „Niezła Sztuka”. Tym razem wzbogaconego o ofertę rękodzieła artystycznego.

Rzeszów

Ruszyła budowa miejskiej plaży nad Wisłokiem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pod koniec września rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu terenu na prawym brzegu Wisłoka, w rejonie zapory. Powstaje tam zapowiadana od dawna miejska plaża z drewnianymi podestami, ławkami, leżakami i parkletami.

Rzeszów

"Dzień Seniora" z rzeszowskim oddziałem ZUS. Porady, wykłady, prelekcje i inne atrakcje

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 11 października w Centrum Innowacji Miejskich – URBAN LAB, przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przesz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie...

Rzeszów

Jasionka znów z rekordem - ponad 127 tys. pasażerów we wrześniu. Wkrótce rusza nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. - To najlepszy dziewiąty miesiąc roku w historii lotniska, z wynikiem wyższym o 11 procent od ubiegłorocznego (115 tys.) – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

Reklama