Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Lufthansa wraca do Jasionki. Znów polecimy do Frankfurtu

Dodano: 06.07.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Niemiecki narodowy przewoźnik powrócił do Jasionki po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią. Od 26 lipca samolotami Lufhansy znów polecimy do Frankfurtu nad Menem, na jedno z największych lotnisk przesiadkowych w tej części Europy.

Loty na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem będą odbywały się 6 razy w tygodniu. Wyloty z Rzeszowa zaplanowano dwa razy dziennie w poniedziałek i czwartek (o 7.15 i 11.30) i raz dziennie we wtorek (7.15) i sobotę (11.30). Z kolei loty z Frankfurtu będą się odbywać dwa razy dziennie w poniedziałek (9.15 i 17.55) i raz dziennie w środę i niedzielę o 17.55, zaś w czwartek i w sobotę o 9.15.

Trasę będą obsługiwały dwa typy samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami.
Reklama
- Decyzja Lufthansy o powrocie do Rzeszowa to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy regularnie korzystali z usług niemieckiego przewoźnika. Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy regularnie odwiedzający nasz region – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Frankfurt to centrum przesiadkowe oferujące nie tylko liczne kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie – podkreślił Adam Hamryszczak.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Reklama