Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

Dodano: 16.12.2019 r.

fot. Materiały prasowe PCI
fot. Materiały prasowe PCI
RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji. Pośród ciekawych wydarzeń odbędzie się spotkanie koła naukowego kosmonautki ProtoCreativeLab: Space & Aviation. Swoje pracownie pokaże również ProtoLab. Na koniec impreza Rzeszów Tuesday Innovation Night.

Podczas Maratonu Innowacji zainicjowana zostanie działalność interdyscyplinarnego koła naukowego kosmonautyki PCI (o godzinie 16:45), które będzie prowadziło eksperymenty na pokładzie nanosatelitów. Dotyczą one pomiaru radiacji w trakcie lotu, wykorzystania ogniw grafenowych do produkcji energii elektrycznej na orbicie, eksperymentów biomedycznych (bakterie lub rośliny) i nawigacji w konstelacji.

Plany zakładają, by przez najbliższe 3 lata wystrzelone zostały 3 satelity, dzięki którym będzie można przeprowadzić wymienione badania. Adresatem koła są studenci i doktoranci rzeszowskich uczelni zainteresowanych tą tematyką oraz uczestnictwem w nowym przedsięwzięciu.

Wcześniej, w ramach dnia otwartego, zaplanowano prezentację przestrzeni ProtoLab (w godzinach 14:00-15:30). Plan obejmuje: przedstawienie działalności i prezentację zespołów ProtoLab, spotkania z praktykami, zwiedzanie laboratoriów, zapoznanie się ze sprzętem, technologiami i wyposażeniem w pracowniach, prezentacja aktualnych prototypów. Chętni dowiedzą się także, jak dołączyć do społeczności ProtoLab i zespołów pracujących nad wynalazkami i realizować innowacyjne pomysły.
Reklama
Imprezę zamyka Rzeszów Tuesday Innovation Night (początek o godzinie 18:00). To pilotaż comiesięcznego spotkania, dla otwartych i ciekawych ludzi oraz miłośników biznesu, nauki, technologii i startupów oraz ambitnych pomysłów funkcjonujących w Regionalnym Ekosystemie Innowacji i Startupów (REIS).

W grafiku imprezy ciekawe wystąpienia: Jacek Kubrak „Jak z nauki i badań zrobić swój biznes?”,  Artur Thielmann „Wielopokoleniowy startup technologiczny, to możliwe!” oraz Piotr Mieczkowski „DigitalPoland, startupy i innowacje”. Wieczór kończy panel dyskusyjny z udziałem publiczności: „Budujemy Społeczność Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów?”, networking, poczęstunek i zabawa.

Maraton Innowacji odbędzie się w dniu 17 grudnia br. To spotkanie bezpłatne, organizowane w Podkarpackim Centrum Innowacji, przy ul. Lenartowicza 4 w Rzeszowie. 

Źródło: Materiały prasowe PCI
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Rzeszów

Tak może wyglądać Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt warszawskiej pracowni Atelier Tektura zwyciężył w konkursie na koncepcję architektoniczną Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Reklama