Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Marma 32. Rajd Rzeszowski już za miesiąc

Dodano: 13.07.2023 r.

fot. Maciej Niechwiadowicz / Materiały prasowe
fot. Maciej Niechwiadowicz / Materiały prasowe
RZESZÓW. W dniach 10 – 12 sierpnia 2023 r. odbędzie się 32. edycja Rajdu Rzeszowskiego organizowanego przesz Automobilklub Rzeszowski. Zawodnicy będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 km. Tegoroczną nowością jest próba zlokalizowana na północ od Jasła, niewykorzystywana nigdy wcześniej w rajdach samochodowych.

W tym roku Rajd Rzeszowski będzie rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski już po raz 23. z rzędu. 

Podobnie jak w latach poprzednich kibice zobaczą bardzo urozmaiconą stawkę zawodników i rajdówek. Marma 32. Rajd Rzeszowski będzie nie tylko piątą rundą krajowego czempionatu. W imprezie zmierzą się również uczestnicy międzynarodowych cykli FIA European Rally Trophy oraz Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ). Ponadto na podkarpackich oesach o punkty powalczą także zawodnicy ze Słowacji, dla których będzie to piąta runda międzynarodowych mistrzostw tego kraju.

Łączna długość trasy rajdu to 598 km, z czego blisko 153 km stanowią odcinki specjalne.

32. edycja Rajdu Rzeszowskiego to również gratka dla miłośników rajdówek sprzed lat. Impreza jest bowiem częścią Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Historycznych Mistrzostw Słowacji. To oznacza, że kibice będą mogli obejrzeć na oesach kilkudziesięcioletnie pojazdy takie jak:  Audi Quattro, Subaru Legacy, Porsche 911, Volvo Amazon czy też Forda Sierrę RS Cosworth.

Imprezą organizowaną wraz z Marma 32. Rajdem Rzeszowskim jest Rajd Rzeszowiak – trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Południa. To cykl rajdów okręgowych, czyli krótszych zawodów dla załóg, które rozpoczynają rajdową karierę czy też dysponują mniejszym budżetem.
Reklama
Biuro rajdu zlokalizowane będzie w hotelu Hilton, a ceremonia startu odbędzie się na dziedzińcu galerii Millenium Hall. W tym samym miejscu kibice będą mogli zobaczyć rajdówki i porozmawiać z zawodnikami także w kolejnych dniach rajdu, ponieważ właśnie w Millenium Hall będą zlokalizowane przegrupowania przed wjazdem na serwis.

Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów zaplanowano na sobotę, 12 sierpnia od godz. 17:00 na rzeszowskim rynku.
 
 
Program Marma 32. Rajdu Rzeszowskiego
 
Czwartek, 10 sierpnia:

 
  • 16:00-19:00 – odcinek testowy Niechobrz
  • 20:00 – uroczyste rozpoczęcie zawodów (Millenium Hall, Rzeszów)
 
Piątek, 11 sierpnia (5 odcinków specjalnych, łącznie 66,34 km):
 
  • 13:15 – OS 1: Różanka (11,57 km)
  • 14:10 – OS 2: Lubenia (20,45 km)
  • 15:45 – serwis A: Kampus Politechniki, Rzeszów (30 min.)
  • 17:20 – OS 3: Różanka (11,57 km)
  • 18:15 – OS 4: Lubenia (20,45 km)
  • 20:00 – OS 5: Rzeszów (2,3 km)
  • 20:30 – serwis C: Kampus Politechniki, Rzeszów (45 min.)
 
Sobota, 12 sierpnia (6 odcinków specjalnych, łącznie 86,6 km):
 
  • 7:05 – serwis C: Kampus Politechniki, Rzeszów (15 min.)
  • 8:40 – OS 6: Kołaczyce (17,8 km)
  • 9:15 – OS 7: Grudna (14,65 km)
  • 10:15 – OS 8: Pstrągowa (10,85 km)
  • 11:55 – serwis D: Kampus Politechniki, Rzeszów (30 min.)
  • 13:45 – OS 9: Kołaczyce (17,8 km)
  • 14:20 – OS 10: Grudna (14,65 km)
  • 15:20 – OS 11: Pstrągowa (10,85 km)
  • 17:00 – zakończenie rajdu (Rynek, Rzeszów)
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Reklama