Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

Dodano: 19.03.2019 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Mateusz Kosturek z Klubu Sportowego Oyama Rzeszów reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group, które odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Mateusz startował w, obstawionej przez 22 zawodników, kategorii do 75 kg w konkurencji knockdown (walka bez ochraniaczy) Mateusz stoczył 4 pojedynki.

 W pierwszej wygranej walce doznał kontuzji łydki oraz rozcięcia łuku brwiowego. Pomimo to wygrał jednoznacznie kolejne 2 walki.

W walce półfinałowej kontuzje okazały się być na tyle poważne ze rzeszowski zawodnik uległ reprezentantowi gospodarzy Met Isaiah.

Ostatecznie Mateusz wywalczył 3 miejsce i jako jedyny z reprezentacji Polski stanął na podium.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

RZESZÓW. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z uczelnią w Hamburgu

RZESZÓW. PRz podpisała porozumienie o  współpracy z Helmut Schmidt University (Uniwersytet Federalnych Sił Zbrojnych) w Hamburgu.

Rzeszów

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Reklama