Rzeszów - Piątek, 29.08.2025
Reklama

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, rzeszowscy radni pozytywnie przegłosowali projekt uchwały mówiący o utworzeniu osiedla Matysówka. W przyszłości odbędą się konsultacje z mieszkańcami Miłocina w podobnej sprawie.

W trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta, wśród projektów uchwał pojawiła się propozycja utworzenia z Matysówki nowego osiedla Rzeszowa, które byłoby już 31 na terenie miasta. Przypomnijmy, że od 1 stycznia zarówno Matysówka jak i Miłocin zostały oficjalnie przyłączone do granic stolicy województwa podkarpackiego.

W skład osiedla „Matysówka” wejdą następujące ulice: Alpejska, Białogórska(nr nieparzyste od 39 do 49, Boczna, Górska, Jerzego Kukuczki, Matysowska, Nowe Wzgórze, Pienińska, Rodzinna(nr nieparzyste od 67 do 83, od 91 do 99 i parzyste od 40 do 60), Skalista, Stefanii Michlewskiej(nr nieparzyste od 9 do 19x), św. Rity, św. Rocha(nr parzyste od 248g do 248x i od 246 do 246x), św. Walentego(nr nieparzyste od 95 do końca i parzyste od 2 do końca), Wiesława Nycza, Wichrowa, Wierchowa, Zelwerowicza(nr parzyste od 72 do końca i nieparzyste od 37 do końca).
Reklama
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały odbyło się bez wypowiedzi radnych i po przeczytaniu jej treści przystąpiono do głosowania, które zakończyło się akceptacją radnych. Kolejne działania związane z osiedlem Matysówka to zatwierdzenie jego statutu oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Chwilę później radni rozpoczęli debatę nad uchwałą w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami zamieszkałymi na terenie sołectwa Miłocin oraz osiedla Staromieście w celu utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – Św. Huberta”. Radni pozytywnie przyjęli projekt uchwały.

„Pojawił się wniosek mieszkańców, związany z tym aby powstało całkowicie nowe osiedle, ale również pojawiły się propozycje, aby do Miłocina przyłączyć fragment osiedla Staromieście. Było to wstępnie konsultowane z radą osiedla Staromieście i istnieje tutaj potrzeba przeprowadzenia konsultacji” – informował podczas czytania projektu uchwały Maciej Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Reklama