Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

Dodano: 19.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do ataku na kontrolerkę biletów doszło 16 lutego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, a agresywny mężczyzna został zatrzymany przez drugiego kontrolera.

W sobotę, 16 lutego br., po skontrolowaniu już kilkunastu pojazdów, po godz. 18:00 nasi kontrolerzy postanowili wykonać swoje czynności służbowe w autobusie OB na ulicy Dąbrowskiego. Kierowca pojazdu po wjechaniu na zatokę  autobusową otworzył drzwi, zaś kontrolerzy zaczęli rutynową kontrolę.

W tym momencie zupełnie niespodziewanie i bez żadnych powodów na kontrolerkę, stojącą w drzwiach, wyskoczył mężczyzna, który w brutalny sposób zaatakował ją, doprowadzając do upadku na ziemię.

Agresywnego mężczyznę udało się zatrzymać dokonując obywatelskiego ujęcia przez drugiego kontrolera. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji zgodnie z obowiązującymi przepisami przewozowymi.
Reklama
 W związku z powyższą sytuacją kurs został zawieszony. Ucierpieli na tym także pozostali pasażerowie. Poszkodowana kontrolerka, w związku z poniesionymi obrażeniami, trafiła na pogotowie ratunkowe.

„Niestety nie jest to odosobniony przypadek ataku na naszych kontrolerów. Nasi pracownicy na co dzień stykają się z agresją słowną oraz fizyczną ze strony pasażerów – osób łamiących przepisy prawa przewozowego –  o czym się już nie wspomina w prasie. Zgubiony but podczas ucieczki z autobusu, czy napad fizyczny na kontrolerkę to tylko zarys wydarzeń z ostatniego tygodnia” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prof. Marta Wierzbieniec przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych

RZESZÓW/KRAJ. Profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, została przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierzaków ze schroniska Kundelek

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 3 organizuje zbiórkę dla bezdomnych zwierzaków z rzeszowskiego Schroniska „Kundelek” z okazji Dnia Praw Zwierząt.

Rzeszów

LOT wznawia wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W te wakacje samolotami LOT-u polecimy do Gdańska, Szczecina i chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane maszynami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Rzeszów

Powstała rzeszowska mapa murali i graffiti

RZESZÓW. W „Rzeszowskiej mapie murali i graffiti” znajdziecie 35 prac w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Każda zawiera obszerny opis z audiodeskrypcją i fotografie.

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Reklama