Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Miał prawie 2,7 promila i pojechał na stację po piwo. Ujęli go świadkowie

Dodano: 12.06.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 60-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie, zdecydował się wsiąść za kierownicę i pojechać po piwo na stację benzynową. Nieodpowiedzialnego mężczyznę zatrzymali przypadkowi świadkowie i oddali w ręce policji.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczorem w Stobiernej. Na jadącego w kierunku Sokołowa Małopolskiego opla, zwrócili uwagę kierowcy saaba i dacii. Oba pojazdy jakiś czas jechały za oplem, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem się w pasie jezdni. Sposób jazdy samochodu sugerował, że jego kierowca może być pijany.

W pewnym momencie, kierujący saabem postanowił wyprzedzić opla i zmusić go do zatrzymania. Jego kierowca ignorował jednak wszelkie komunikaty i kontynuował swoją niebezpieczną jazdę.

Dopiero kiedy opel zaparkował na terenie stacji paliw, kierujący saabem i dacią wspólnie ujęli nieodpowiedzialnego kierowcę i wezwali na miejsce policję.

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że 60-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego był pijany. prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego samochodów trafił na policyjny parking. 60-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywa.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Reklama