Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Miasto ma gotową koncepcje na stok narciarski w Matysówce

Dodano: 13.01.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto ma gotową koncepcje na budowę stoku narciarskiego na Matysówce. Kolejnym etapem realizacji będzie ogłoszenie przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

„Koncepcja jest gotowa. Mieliśmy kilka uwag, które aktualnie firma poprawia” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Stok narciarski na Matysówce, który docelowo ma się znaleźć pomiędzy ul. Łany i ul. Wierchową, będzie funkcjonował całorocznie. W okresie zimowym przeznaczony będzie do jazdy na nartach i desce, natomiast w okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym do jazdy na rowerach i do celów rekreacyjnych, m.in. jako letni tor saneczkowy.

Według koncepcji, którą przygotowała firma Formarchitekci z Rzeszowa, w obrębie stoku znajdzie się strefa snowparku, budynki gastronomii oraz wypożyczalnia sprzętu. Już dzisiaj wiemy, że wyciąg będzie obsługiwany przy pomocy kolei liniowej krzesełkowej, a dla najmłodszych przygotowana zostanie tzw. „ośla łączka”.
Reklama
Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m przy średnim spadku na poziomie 9%. Górna cześć stoku położona będzie na wysokości 361,92 m n.p.m., natomiast wysokość dolna na 253, 07 m n. p. m.

Ratusz za koncepcje, która pozwoli na wycenę projektu i realizacji robót, zapłacił 60 tys. zł. Po zastosowaniu się do uwag miasta przez wykonawcę projektu, nastąpi kolejny przetarg, tym razem na realizację inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Reklama